Kiedy potrzebujesz twardych brzeszczotów maszynowych?

Twarde brzeszczoty maszynowe HSS sprawdzą się wszędzie tam, gdzie cięte są przedmioty o cienkich przekrojach, takich jak pręty, lekkie kątowniki żelazne czy rurki. Ze względu na budowę i konstrukcję noży – są stosunkowo cienkie – powinny pracować tylko w niewielkich maszynach tnących. Trzeba jednak zaznaczyć, że są one zaprojektowane specjalnie do cięcia szerokiego spektrum materiałów zarówno żelaznych jak i nieżelaznych. W celu zwiększenia żywotności zalecane jest stosowanie cieczy chłodzącej podczas cięcia.Selekcja brzeszczotów ze względu na ilość zębów

Wskaźnik TPI (Tooth per inch) czyli ilość zębów tnących na cal determinuje przeznaczenie brzeszczotu.  Wielkość TPI jest ściśle związana z jakością wykonanego cięcia. Generalna zasada mówi, że: im więcej zębów na cal długości, tym cięcie będzie gładsze. Brzeszczoty o mniejszym indeksie TPI będą powodowały wyszarpywanie krawędzi co z kolei wpłynie na estetykę cięcia. Ilość TPI ma też znaczenie przy doborze prędkości cięcia. Brzeszczoty z zębami ulokowanymi dalej od siebie będzie szybsze. Zęby skumulowane na mniejszej długości z kolei będą piłowały wolniej, ale cięcie będzie gładsze i bardziej precyzyjne.

Podział:

18 zębów na cal:

Przeznaczone do cięcia przedmiotów o cienkich przekrojach, takich jak lekkie żelazne kątowniki, małe pręty i rurki. Brzeszczoty z takim indeksem TPI są stosunkowo cienkie, dlatego też powinny być używane w maszynach lekkich.

10-14 zębów na cal:

To najbardziej popularne i najczęściej stosowane uzębienie brzeszczotów używanych w warsztatach. Stosowane do cięcia szerokiej gamy materiałów. Przeznaczone do cięcia małych przekrojów i twardych prętów.

4-6 zębów na cal:

Polecane do cięcia przekrojów dużych, lecz zbudowanych z miękkich materiałów żelaznych, metali niezależnych czy większości stopów.

Szeroki wybór brzeszczotów maszynowych renomowanej marki Kennedy, której dystrybutorem jest firma CROMWELL znajduje się w ofercie naszego sklepu.


Parametry pracy

Ważnymi czynnikami wpływającymi na trwałość brzeszczotu oraz wysoką jakość cięcia są ułożenie brzeszczotu i szybkość czy głębokość planowanego cięcia. Piły należy używać tak, aby była unoszona lekko w powrotnym posuwie. Najlepsze rezultaty uzyskać można przy mniejszej szybkości ze zwiększonym posuwaniem. 

Wykonanie

Brzeszczoty
oferowane przez nasz sklep zostały wykonane z wytrzymałej i odpornej na odkształcenia w czasie pracy, stali szybkotnącej. Odpowiednio wykonana obróbka cieplna pozwala na uzyskanie wysokiej twardości brzeszczotów z zachowaniem odpowiedniej struktury materiału.


Pełną ofertę brzeszczotów maszynowych znajdziecie Państwo w naszym sklepie internetowym www.narzedziowy24.eu. Ponadto zapraszamy do zapoznania się z całym naszym asortymentem.