outlet OUTLET

promocje PROMOCJE

producenci PRODUCENCI

  • Kategorie
  • Szukaj
  • Nitownice pneumatyczne

Nitownice pneumatyczne pozwalają na szybką pracę, bez większego wysiłku fizycznego dzięki wykorzystaniu siły ciśnienia zaciąganych nitów oraz nitonakrętek. W odróżnieniu do nitownic ręcznych praca nitownicą pneumatyczną jest o wiele szybsza, co ma niebagatelne znaczenia w zastosowaniach przemysłowych.

 

Najlepsze model nitownic pneumatycznych zostały wyposażone w pojemnik na końcówki nitów i smarownicę. Pomocne jest także używanie modelu z zasysaniem, który jest wygodnym rozwiązaniem podczas pracy pionowo w dół.

 

Nitownice do nitonakrętek i nitów zrywalnych

Użytecznym elementem budowy nitownic pneumatycznych jest również wahliwe przyłącze ciśnieniowe, które pozwala na swobodne obracanie nitownicy. Wymienne końcówki dają możliwość pracy z różnymi wielkościami nitów. Niektórzy producenci w zestawie oferują także klika części zamiennych oraz "startowy" pakiet nitów.

Nitownice pneumatyczne to poręczne urządzenia umożliwiające stałe połączenie dwóch niezależnych od siebie elementów (np. stelaży, płyt, osłon). Łączenie polega na umieszczeniu nitów w specjalnie przygotowanych otworach i zaciśnięciu ich. W odróżnieniu od nitownic ręcznych, nitownice pneumatyczne nie wymagają włożenia większego wysiłku fizycznego, a dzięki wykorzystaniu siły ciśnienia zaciąganych nitów oraz nitonakrętek, cały proces przebiega znacznie sprawniej i efektywniej, co ma olbrzymie znaczenie w zastosowaniach przemysłowych.

Dostępne na naszej stronie nitownice pneumatyczne, wymienne trzpienie i końcówki robocze do nitów, to asortyment cenionego producenta narzędzi ręcznych, włoskiej firmy BETA. Klasyczna nitownica składa się z korpusu, uchwytu i mechanizmu zaciskowego. Istotne by wszystkie jej komponenty wykonane były z trwałych materiałów, a ergonomiczny kształt umożliwiał komfortową pracę w różnych warunkach.

Nitownice pneumatyczne do nitów stalowych, nierdzewnych, aluminiowych i miedzianych

Nasz sklep z nitownicami pneumatycznymi udostępnia szeroki wybór sprawdzonych narzędzi do nitowania. Oferta obejmuje m.in. nitownice do nitów stalowych, aluminiowych i miedzianych. Nitownice do nitów stalowych to narzędzia przeznaczone do łączenia materiałów metalowych, które wymagają wytrzymałego i trwałego połączenia. Nitownice te używają zwykle nitów ze stali, które są trudniejsze do zaciśnięcia niż nity aluminiowe, ale oferują większą wytrzymałość. Podobne parametry posiada nitownica pneumatyczna do nitów nierdzewnych, które dodatkowo wyróżniają się większą odpornością na korozję.

W sklepie dostępna jest również nitownica na powietrze, używająca do zaciągnięcia nitów sprężonego powietrza. Dzięki temu narzędziu możesz przyspieszyć prace związane z łączeniem elementów, a także wykonać precyzyjne nitowanie w trudno dostępnych miejscach.

Nowsze modele nitownic pneumatycznych zostały wyposażone w pojemnik na końcówki nitów i smarownicę. Pomocne jest także używanie modelu z zasysaniem, który jest wygodnym rozwiązaniem podczas pracy pionowo w dół.

Nitownice do nitonakrętek i nitów zrywalnych

Użytecznym elementem budowy nitownic pneumatycznych jest również wahliwe przyłącze ciśnieniowe, które pozwala na swobodne obracanie nitownicy. Wymienne końcówki dają możliwość pracy z różnymi wielkościami nitów. Niektórzy producenci w zestawie oferują także klika części zamiennych oraz "startowy" pakiet nitów.

Precyzyjne szczęki nitownicy umożliwiają dobór odpowiedniej średnicy nitu, w zakresie: 4,8 – 6,4 – 7,8 mm. Przejrzyście zaprezentowane parametry każdego produktu, pozwolą dopasować narzędzie do konkretnych potrzeb.

Trzpienie wymienne i końcówki

W poniższej podkategorii produktów oferujemy także trzpienie wymienne i końcówki. Trzpień wymienny do nitownic pneumatycznych to element, który umożliwia wymianę zużytego trzpienia na nowy, bez konieczności zakupu całej nitownicy. Aby dobrać odpowiedni trzpień wymienny, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak model i marka nitownicy, średnica i długość trzpienia oraz rodzaj i wielkość nakładki, jaką chcemy zamocować. Końcówka robocza do nitownic to element, który jest niezbędny do prawidłowego przeprowadzenia procesu nitowania.

Zastanawiasz się gdzie kupić nitownice pneumatyczne? Zapoznaj się z naszą kompleksową ofertą, w której znajdziesz narzędzia idealnie dopasowane do Twoich potrzeb. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.