outlet OUTLET

promocje PROMOCJE

producenci PRODUCENCI

  • Kategorie
  • Szukaj
  • Mikrometry

Mikrometr to precyzyjne narzędzie pomiarowe dokonujące pomiaru z dużą dokładnością, w niektórych przypadkach klasa dokładności pomiaru wynosi aż 0.004 mm.


U nas można zakupić mikrometry tradycyjne z odczytem tulei oraz bębna, z bezpośrednim zewnętrznym odczytem cyfrowym podawanym na wyświetlaczu. W naszej ofercie znajdziecie Państwo mikrometry zewnętrzne o zakresie pomiarowym od 0-25mm; 25-50mm, itd. zwiększając średnicę pomiarową kolejno o 25mm, aż do maksymalnej średnicy 275-300mm.

 

Można również zaopatrzyć się w zestaw calowych mikrometrów zewnętrznych 0-4" lub metryczny zewnętrznych 0-100mm, w których znajdują się wzorce nastawne.Polecamy również zakup zestawu narzędzi precyzyjnych, w których znajdziemy dodatkowo takie przyrządy jak suwmiarka, lupa, kątownik, itp.

 

Mikrometry oferowane przez Narzędziowy24.eu pochodzą od naszego głównego dostawcy firmy CROMWELL, gdzie szczególny nacisk kładzie się na precyzję pomiarów, w celu zaoferowania najlepszych produktów dla przemysłu. 

280.40 -22%
219.92
280.40 -22%
219.92

Czym jest mikrometr?

Mikrometry to narzędzia przeznaczone do wykonywania pomiarów o bardzo dużej dokładności. Wyniki mogą być podawane z dokładnością do nawet 0,01 mm, co w przypadku alternatywnych urządzeń pomiarowych może okazać się niemożliwe. Docelowo, mikrometry wykorzystywane są do mierzenia szerokości i głębokości otworów. Wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie duża dokładność jest bardzo istotna. Znacznie rzadziej używa się ich podczas majsterkowania czy standardowych napraw w domu lub samochodzie. Mikrometry świetnie nadają się do mierzenia grubości ścianek rur, pomiaru grubości drutu czy innych materiałów o kształtach geometrycznych, które zostały wykonane z twardego materiału. 

Jakie są rodzaje mikrometrów? 

Dostępnych jest kilka rodzajów mikrometrów. W wielu przypadkach ich zastosowanie może być różne, a czasem wybór danego typu urządzenia zależy od własnych preferencji użytkownika. Podstawowy podział mikrometrów dzieli je na cztery główne kategorie. Są to:

Mikrometry zewnętrzne – jest to grupa urządzeń, do których należą również mikrometry kabłąkowe. Są to mikrometry o kulistych lub płaskich powierzchniach pomiarowych i wykorzystywane są do wymiarowania zewnętrznych gabarytów danego materiału, lub elementu. Mikrometry zewnętrzne wykorzystywane są najczęściej do pomiarów średnicy gwintów, rur, grubości ścianek rur, a także do blach czy drutu.

Mikrometry wewnętrzne – jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone są do wymiarowania wewnętrznego, np. otworów. Rodzajem mikrometrów wewnętrznych są średnicówki mikrometryczne, które idealnie sprawdzają się do mierzenia głębokości wgłębienia lub otworu.

Mikrometry cyfrowe – określany również jako mikrometr elektroniczny, jest to rodzaj mikrometru wewnętrznego lub zewnętrznego, który wyposażony został w wyświetlacz prezentujący wyniki prowadzonych pomiarów. Urządzenie nie traci na swojej dokładności, a jednocześnie staje się znacznie bardziej czytelne, szczególnie dla początkujących użytkowników.

Mikrometry analogowe – są przeciwieństwem mikrometrów elektronicznych. Urządzenia tego typu nie posiadają ekranu, lecz standardową podziałkę, które właściwe odczytanie może być nieco bardziej skomplikowane dla osób mniej obytych z tym narzędziem.

Mnogość rodzajów mikrometrów pozwala nam na wybranie odpowiedniego produktu dostosowanego do konkretnych potrzeb i oczekiwań.

Jak zbudowany jest mikrometr? 

Mikrometr zbudowany jest ze śruby mikrometrycznej oraz noniusza. Oba te elementy wykonane są z ogromną precyzją i starannością. Nie wchodzą w grę nawet najmniejsze odchylenia od wymiaru, gdyż dokładność tego urządzenia jest ogromna. Istotnym elementem mikrometru są również dwie szczęki, gdzie jedna to szczęka stała, czyli kowadełko i druga, która jest ruchoma. Szczęka ruchoma zwana jest również młoteczkiem i stanowi przedłużenie śruby mikrometrycznej lub jest z nią bezpośrednio połączona.

Jak korzystać z mikrometru?

Na początku należy precyzyjnie umieścić przedmiot między szczękami. W drugiej kolejności powinniśmy dokręcić bęben mikrometru wraz ze sprzęgiełkiem. Pierwsza wartość pomiarowa będzie gotowa do odczytania z podziałki poziomej, lecz tutaj uzyskujemy dokładność rzędu 0,5 mm. Z podziałki naniesionej na bęben możemy odczytać wynik dodatkowy, który jest punktem stykowym linii znajdującej się na tulei oraz podziałki bębna. Całkowity wynik powstaje po zsumowaniu obu tych wartości.

Mikrometry w sklepie narzedziowy24.eu

W ofercie sklepu internetowego narzedziowy24.eu znajdziecie Państwo najlepsze produkty w korzystnych cenach. Dostępne urządzenia pomiarowe pochodzą od sprawdzonych i cenionych dostawców, których produkty wykorzystywane są w przemyśle. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty i do szybkich zakupów online.