outlet OUTLET

promocje PROMOCJE

producenci PRODUCENCI

  • Kategorie
  • Szukaj
  • Klucze czernione

Klucze czernione to narzędzia poddane zabiegowi oksydacji. Oksydacja to proces nakładania specjalnej warstwy mającej za zadanie głównie chronić narzędzie przed skorodowaniem co samoistnie przedłuża żywotność i funkcjonalność naszych narzędzi.

56.92 -32%
38.47
56.92 -32%
38.47

Sklep z kluczami płaskimi czernionymi? Narzedziowy24.eu to miejsce, którego szukasz! U nas kupisz m.in. klucze płaskie czernione czy dwustronne czernione klucze oczkowe. Pewnie zastanawiasz się czym one są i dlaczego warto je u nas kupić?

Na początek wyjaśnijmy skąd ten ciemny kolor. Narzędzia wykonane ze stali robią się czarne w procesie oksydacji, która polega na pokryciu powierzchni klucza bardzo cienką warstwą tlenków żelaza. Proces ten, ze względu na swoją specyficzną barwę, bardzo często nazywany jest „czernieniem”.

Oksydowanie narzędzi można wykonać stosując dwie różne metody:

  • chemiczną (tak zwana metoda „na ciepło);
  • elektrolityczną (tak zwana metoda „na zimno”).

Pierwsza z wymienionych metod polega na zanurzeniu stalowego klucza w gorącym roztworze wodorotlenku sodu i azotanu srebra. Druga odbywa się w ramach procesu anodowego utleniania.

Klucze płaskie czernione – jak powstają?

Po co się to robi? Ze względów estetycznych. Dla przykładu, klucze płaskie czernione wyglądają ładniej niż ich odpowiedniki niebarwione.  Oczywiście dla majsterkowiczów mniej lub bardziej wyspecjalizowanych, aspekt estetyczny jest nieważny. Dla nich liczy się wytrzymałość narzędzia, a tę zapewnia właśnie oksydowanie.

Czernienie – świetna ochrona przed rdzewieniem

W procesie czernienia powstała z tlenków żelaza warstwa nie wchodzi w dalsze reakcje z otoczeniem, a co za tym idzie, stanowi świetną ochronę przed rdzewieniem. To z kolei wydłuża „życie” narzędzia. Dla posiadacza np. dwustronnego czernionego klucza oczkowego oznacza spore oszczędności, ponieważ raz kupione narzędzie będzie mu służyło na lata.

Klucze płaskie czernione – do czego służą?

Mamy świadomość, że klucze płaskie czernione są jednym z podstawowych narzędzi przydatnych także w domu.  To właśnie nimi w łatwy sposób można odkręcić śruby oraz nakrętki z sześciokątnymi łbami. Dlatego w naszym sklepie online znajdziesz klucze w różnym rozmiarze. Ich wielkość określa się na podstawie odległości między jego szczękami.

Dwustronne czernione klucze oczkowe

W naszej ofercie znajdziesz także dwustronne czernione klucze oczkowe, które wyposażone są w zamkniętą końcówkę o dwunastokątnym profilu. W porównaniu do kluczy płaskich, które zakończone są otwartymi szczękami, klucze oczkowe zapewniają wygodniejszą i bezpieczniejszą pracę. Często znajdują zastosowanie w miejscach trudnodostępnych, gdzie  nie ma możliwości użycia nasadki ze względu na brak dostępu.

Tanie klucze czernione

Jeśli doszedłeś do wniosku, że pora na uzupełnienie swojej skrzynki narzędziowej, to świetnie się składa. U nas możesz kupić tanie klucze czernione w różnych rozmiarach. Sprzedaż narzędzi w dobrych cenach to dla nas priorytet. Zależy nam na tym, aby oferowane przez nas produkty były łatwo dostępne dla każdego, zarówno tych z dużym, jak i małym portfelem.