outlet OUTLET

promocje PROMOCJE

producenci PRODUCENCI

  • Kategorie
  • Szukaj
  • Producent - WEICON

Niemiecka marka WEICON to dostawca szerokiego zakresu produktów, wśród których znajduje się ponad 150 klejów, liczna grupa sprayów technicznych oraz wiele innych rozwiązań dla Państwa aplikacji. Firma posiada Certyfikat DIN EN ISO 9001:2015, przy okazji zdobywając nagrodę Transfer Prize we współpracy z Uniwersytetem Muenster. W roku 2018 później system zarządzania WEICON uzyskał certyfikację DIN EN ISO 14001:2015. Obecnie firma działa w ponad 100 krajach na świecie. W ofercie WEICON znajdują się nie tylko wysokiej jakości kleje, spraye i płyny techniczne, ale również smary, pasty montażowe i uszczelniacze. Tak szeroki asortyment i zróżnicowanie techniczne produktów sprawia, że każda z branż znajdzie rozwiązanie dedykowane swoim specyficznym potrzebom. W sklepie on-line narzedziowy.24 kupić można wiele z oferowanych przez markę produktów – tanio i wygodnie.

Kleje i uszczelniacze WEICON

Marka WEICON jest znana przede wszystkim z produkcji klejów i uszczelniaczy. Jej asortyment w tym zakresie to:

kleje dwuskładnikowe i uszczelniacze – w tej grupie znajdziemy żywice epoksydowe, akrylowe kleje konstrukcyjne i systemy poliuretanowe; ten rodzaj klejów składa się z żywicy oraz utwardzacza; jego najważniejsze właściwości techniczne to wysoka wytrzymałość i odporność na wiele mediów; kleje dwuskładnikowe (inaczej kleje reaktywne) nadają się przede wszystkim do konserwacji, napraw czy serwisowania; używa się ich również w seryjnej produkcji i montażu;

kleje jednoskładnikowe i usztywniacze – należą do nich kleje i usztywniacze anaerobowe, cyjanoakrylowe; dzięki aplikacji jednoskładnikowej kleje tego typu mogą być użyte zaraz po otwarciu – nie wymagają czasochłonnego mieszania; jeśli mają optymalne, zalecane przez producenta warunki, szybko się utwardzają i osiągają deklarowane parametry;

kleje i uszczelniacze elastyczne – idealne do zastosowania tam, gdzie wymagania dotyczące elastyczności i szczelności połączenia są duże; tego typu produkty zastępują coraz częściej metody łączenia należące do tradycyjnych czyli np. nitowanie lub spawanie; połączenia na bazie klejów i uszczelniaczy elastycznych dobrze absorbują i kompensują obciążenia dynamiczne.

Spraye i płyny techniczne WEICON

Wśród sprayów technicznych i płynów marki WEICON znajdziemy:

spraye i płyny do powlekania powierzchni oraz spraye i płyny antykorozyjne,
środki czyszczące i odtłuszczające,
spraye i płyny służące do ochrony i do pielęgnacji,
rozpuszczalniki oraz preparaty antyadhezyjne,
oleje wielofunkcyjne i smarujące,
smary w sprayu i smary przyczepne,
montażowe pasty w sprayu,
kleje w sprayu.  

Smary, pasty, pasty montażowe

W tej kategorii znajdziemy produkty o różnorodnym przeznaczeniu: specjalne smary do armatury i zaworów, samary wielozadaniowe, wysokotemperaturowe i kilka rodzajów smarów długookresowych. Jeśli chodzi o pasty i pasty montażowe producent oferuje: pasty zapewniające ochronę przed korozją, zacieraniem, zimnym spawaniem, wytrzymujące w bardzo wysokich temperaturach (+1400ºC), pasty montażowe do warunków ekstremalnych oraz preparaty ochronne, smarujące i separujące przeznaczone również do użycia w wysokich temperaturach.