- Kategorie
- Szukaj
-
Wzmacniacze momentu
Wzmacniacze momentu to narzędzia dynamometryczne, które umożliwiają uzyskanie wysokiego momentu obrotowego w łatwy, szybki i wygodny sposób. Wzmacniacze momentu to urządzenia dynamometryczne pozwalające na odkręcanie i dokręcanie śrub z dużą siłą.
Wzmacniacze momentu do kluczy dynamometrycznych
Zastosowanie wzmacniacza momentu pozwala na dokręcanie śrub z lewy i prawym gwintem. Wzmacniacze momentu obrotowego posiadają wejście (kwadrat wewnętrzny) i wyjście (kwadrat zewnętrzny). Siłę wzmocnienia na wyjściu pozwala ustalić przełożenie momentu wzmacniacza.
Najważniejsze parametry jakie kupujący musi ustalić przed zakupem wzmacniacza momentu to: wejście (kwadrat wewnętrzny), wyjście (kwadrat zewnętrzny), przełożenie, gwarantowana dokładność (+/- %), maksymalny moment na wyjściu, maksymalny moment na wejściu. Podczas używania wzmacniacza producenci zazwyczaj zalecają użycie klucza dynamometrycznego, pozwala to zapobiec przeciążeniu, a tym samym uszkodzeniu przekładni.
Oferujemy także Państwu części zamienne do wzmacniaczy dynamometrycznych, a wśród nich: dźwignie oporowe, ramiona oporowe, zabieraki.
Co to jest wzmacniacz momentu obrotowego?
Prezentowane w poniższej kategorii produktów wzmacniacze momentu obrotowego to narzędzia dynamometryczne umożliwiające uzyskanie wysokiego momentu obrotowego, niezbędnego do łatwego i zarazem niezwykle precyzyjnego dokręcania i odkręcania śrub z dużą siłą.
Dostępne na naszej stronie wzmacniacze momentu klucza dynamometrycznego, to produkty legendy włoskich narzędzi, renomowanej firmy BETA.
W jakim celu stosuje się wzmacniacz momentu obrotowego?
Wzmacniacze momentu obrotowego znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, a zwłaszcza w motoryzacji, budownictwie, przemyśle górniczym i hutniczym. Są wręcz niezbędne przy serwisowaniu i naprawie pojazdów drogowych, maszyn budowlanych i rolniczych, budowie torów, mostów i wszelkich innych konstrukcji stalowych. Z powodzeniem zastępują klucze pneumatyczne, zwłaszcza w sytuacjach, gdzie nie ma dostępu do zewnętrznego źródła zasilania, bądź też zwyczajnie nie ma miejsca na operowanie nawet niedużo większymi urządzeniami. W większości przypadków mamy do czynienia z klasycznym, prawym gwintem śrub, które dokręcamy zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara.
Niemniej jednak występują też śruby dokręcane w lewo. Wówczas niezastąpiony jest wzmacniacz momentu do użytku w obu kierunkach. W stosowaniu wzmacniacza momentu obrotowego kluczowa jest nie tylko siła, ale właśnie dokładność nacisku. Nie trudno wyobrazić sobie konsekwencje zbyt luźno dokręconych śrub, które np. mają za zadanie spajać ze sobą kluczowe elementy konstrukcji pojazdów czy maszyn. Niemniej jednak w przypadku pracy z wieloma powszechnie stosowanymi materiałami nie można też przesadzić w drugą stronę, dokręcając wszelkie śruby ile tylko mamy siły w rękach. Lekkie, funkcjonalne, przystosowane do określonych celów tworzywa sztuczne i kompozyty, włókna węglowe, aluminium i inne metale nieżelazne cechują się stosunkowo niską trwałością na nacisk punktowy. Dlatego też nieumiejętne dokręcanie może doprowadzić nie tylko do ukręcenia śruby, ale nawet zniszczenia materiału, na którym pracujemy. Ponosimy wówczas zdecydowanie wyższe koszty niż inwestycja w wykonany według ściśle określonych norm, sprawdzony sprzęt renomowanego producenta.
Jak wybrać najlepszy wzmacniacz momentu klucza dynamometrycznego?
Dokonując zakupu wzmacniacza klucza dynamometrycznego, należy w pierwszej kolejności ustalić rodzaj materiału, rozmiar nakrętek oraz pożądaną precyzję siły. Podobnie jak w przypadku kluczy dynamometrycznych i wielu innych narzędzi przeznaczonych do wykonywania precyzyjnych prac, nie warto tutaj kierować się wyłącznie najniższą ceną. Profesjonalne, skuteczne i użyteczne narzędzia dynamometryczne muszą być odpowiednio skalibrowane i wykonane z solidnych, wytrzymałych materiałów, co bezpośrednio przekłada się też na koszty ich produkcji. Niemniej jednak daje też większą gwarancję dłuższej trwałości oraz komfortu ich użytkowania.
Najważniejsze parametry, jakie kupujący musi ustalić przed zakupem wzmacniacza momentu to: wejście (kwadrat wewnętrzny), wyjście (kwadrat zewnętrzny), przełożenie, gwarantowana dokładność (+/- %), maksymalny moment na wyjściu, maksymalny moment na wejściu. Podczas używania wzmacniacza producenci zazwyczaj zalecają użycie klucza dynamometrycznego, pozwala to zapobiec przeciążeniu, a tym samym uszkodzeniu przekładni.
Dbając o kompleksowość dostępnego na naszej stronie asortymentu, oferujemy Państwu także części zamienne do wzmacniaczy dynamometrycznych, a wśród nich: dźwignie oporowe, ramiona oporowe, zabieraki.
Sprawdź również akcesoria dynamometryczne