outlet OUTLET

promocje PROMOCJE

producenci PRODUCENCI

  • Kategorie
  • Szukaj
  • Producent - WD-40

Preparat wielofunkcyjny WD-40 jest jedną z najlepiej rozpoznawanych marek, stosowaną w domach i w warsztatach na całym świecie.

WD-40 powszechnie cieszy się opinią produktu, który doskonale sprawdza się w różnego rodzaju trudnych zadaniach. Został wynaleziony ponad 60 lat temu przez trzech pracowników Rocket Chemical Company. W małym laboratorium w San Diego w Kalifornii pracowali oni nad stworzeniem antykorozyjnych rozpuszczalników i środków odtłuszczających do zastosowania w przemyśle lotniczym.

WD-40 – preparat wielofunkcyjny

WD-40 to preparat, który powstał w 1953 roku w zakładach firmy Rocket Chemical Company (aktualnie WD-40 Company). Głównym celem firmy było stworzenie produktu, który miał za zadanie przeciwdziałać korozji na zasadzie wypierania wody. W wielu źródłach można znaleźć informacje na temat tego, że dopiero za 40 razem udało się przygotować idealną recepturę, stąd też wzięła się w nazwie liczba 40. Pełna nazwa WD-40 oznacza więc Water Displacement – 40th Attempt. Sama receptura tego wielofunkcyjnego preparatu nie została nigdy opatentowana i stanowi największą tajemnicę firmy.

Zastosowanie WD-40

Biorąc pod uwagę, że jest to preparat wielofunkcyjny, to zastosowanie WD-40 jest niezwykle szerokie. Można powiedzieć, że ilu użytkowników tyle możliwości. Niskie ceny i duża popularność sprawiają, że jest to wyrób łatwo dostępny, co zachęca nabywców do eksperymentowania na przeróżnych materiałach. Najczęściej jest to zastosowanie w gospodarstwie domowym oraz:

• do czyszczenia mosiądzu,

• do roweru, przy drobnych konserwacjach,

• do czyszczenia reflektorów,

• przy konserwacji elementów napędowych, czyli do łańcucha rowerowego,

• przy naprawach samochodowych,

• do przeciwdziałania korozji,

• w usuwaniu rdzy z przedmiotów metalowych,

• do luzowania skorodowanych połączeń śrubowych,

• itd…

Warto także wspomnieć, że z czasem okazało się, iż WD-40 wcale nie musi być uniwersalny do wszystkiego. Zaczęły więc powstawać produkty z logiem WD-40 o węższym zastosowaniu, ale równie niezawodne, czyli serie Specialist, Motorbike oraz Bike.

Cena WD-40

W zależności od rodzaju preparatu oraz jego pojemności i sposobu aplikacji, ceny wahają się od 20 zł do nawet 170 zł. Nie są to jednak bardzo wygórowane stawki w stosunku do wielozadaniowości WD-40. Co więcej, atrakcyjna cena WD-40 sprawia, że jest to preparat jeszcze bardziej uniwersalny i dostępny dla każdego!

WD-40 gdzie kupić

Jeżeli zastanawiają się Państwo, gdzie kupić WD-40, to serdecznie zapraszamy do Naszego sklepu. Oferujemy między innymi takie produkty z serii WD-40 jak:

         Preparat wielofunkcyjny odrdzewiacz WD-40 z aplikatorem 450ml

         Preparat wielofunkcyjny odrdzewiacz WD-40 kanister 5L

         Preparat wielofunkcyjny odrdzewiacz WD-40 400ml

         Preparat wielofunkcyjny odrdzewiacz WD-40 100 ml + 50% gratis

         Smar biały litowy aerozol WD-40 Specialist 400 ml

         Szybki penetrant aerozol WD-40 Specialist 400 ml


Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą i składania zamówień.