outlet OUTLET

promocje PROMOCJE

producenci PRODUCENCI

  • Kategorie
  • Szukaj
  • Suwmiarki cyfrowe

W tej podkategorii znajdziemy suwmiarki cyfrowe, których niewątpliwą zaletą jest szybki i łatwy odczyt pomiaru. Ponadto odczyt ten jest dość precyzyjny, z dokładnością ± 0,02 mm. 

Część z nich posiada przydatną funkcję jaką jest przesył danych poprzez złącze mini USB, a także możliwość konwersji odczytu - calowy/metryczny po naciśnięciu jednego przycisku. Suwmiarki tego typu są także odporne na chłodziwo oraz posiadają czujniki temperatury zakres pomiarowy od -20°C do 270°C z przełącznikiem na °C/°F. 

Głównym dostawcą suwmiarek są renomowane firmy wyposażające przemysł tj.: CROMWELL, DRAPER, GEDORE, STAHLWILLE, wspomniani producenci od lat specjalizującą się w produkcji urządzeń pomiarowych z dużą dokładnością.

Suwmiarka cyfrowa 0-150mm 1108-150 Insize
Produkt niedostępny

Precyzyjne suwmiarki cyfrowe są najbardziej znanymi narzędziami do pomiarów w zakresie metrologii. Są one nowoczesnym udoskonaleniem sprawdzonych suwmiarek analogowych, a zamiast noniusza mają wbudowany wyświetlacz elektroniczny. Najczęściej wykorzystywane w przemyśle, ale także przez majsterkowiczów lub mechaników np. do pomiaru grubości opon. Niemal wszystkie nasze urządzenia mają takie same podstawowe funkcje. Suwmiarki cyfrowe wykonane są głównie ze stali nierdzewnej, ale mamy dostępne także suwmiarki aluminiowe. Suwmiarki cyfrowe z przyciskami i specjalnymi funkcjami są używane do pomiarów wewnętrznych, zewnętrznych i głębokości różnych przedmiotów. 

Funkcjonalne narzędzia

Suwmiarka cyfrowa działa na zasadzie pojemnościowego enkodera liniowego. Niewątpliwą zaletą takiego narzędzia jest szybki i łatwy do odczytu pomiar. Ponadto odczyt ten jest dość precyzyjny, z dokładnością ± 0,02 mm. Dobre suwmiarki elektroniczne są niezwykle dokładne, wyświetlacz pozwala na uniknięcie błędów paralaksy przy odczycie skali. W niektórych suwmiarkach wyniki pomiarów mogą być również przesyłane do komputera za pomocą złącza USB. Suwmiarki tego typu są także odporne na chłodziwo oraz posiadają czujniki temperatury zakres pomiarowy od -20°C do 270°C z przełącznikiem na °C/°F.   

Zalety suwmiarki cyfrowej

Dzięki suwmiarce cyfrowej procedura mierzenia i odczytu wyniku jest znacznie szybsza i wygodniejsza. Posiadają także przydatną funkcję, jaką jest możliwość konwersji odczytu z calowego na metryczny po naciśnięciu jednego przycisku. Niektóre suwmiarki oferują również możliwość przesyłania danych do komputera za pomocą kabla do transmisji danych. Kolejną zaletą jest możliwość swobodnego wyboru punktu zerowego na skali pomiarowej. W niektórych suwmiarkach cyfrowych istnieje możliwość tymczasowego przechowywania wyników.

Łatwy odczyt wyniku pomiaru.

Wysoka dokładność pomiaru.

Wygodna i szybka konwersja z milimetrów na cale.

Jak prawidłowo używać suwmiarki cyfrowej?

Suwmiarka elektroniczna umożliwia odczyt trzech wartości: zewnętrzną i wewnętrzną wysokość oraz głębokość mierzonego przedmiotu. Jeśli potrzebujesz dokładnie zmierzyć małe przedmioty, suwmiarka cyfrowa będzie idealnym narzędziem. Przed użyciem suwmiarki należy włączyć przycisk „on”, a następnie ją wyzerować naciskając przycisk „zero”, jest to niezbędne, jeśli chcemy odczytać dokładne wartości. Poszczególne pomiary przedmiotów wykonuje się za pomocą małych nóżek pomiarowych. W tym celu należy zamknąć suwmiarkę, umieścić nóżki w mierzonym obszarze lub obiekcie, a następnie odsunąć je od siebie tak daleko, jak to możliwe. Suwmiarka cyfrowa, jeśli jest nieużywana, automatycznie się wyłącza, dzięki czemu możemy zmniejszyć zużycie baterii.  

Najlepsi producenci suwmiarek elektronicznych

W naszym sklepie internetowym dostępne są świetnej jakości, a zarazem tanie suwmiarki elektroniczne o różnej długości i kształtach nóżek pomiarowych. Dzięki takiej ofercie możemy zapewnić jak najszerszy zakres zastosowań suwmiarek cyfrowych, żeby pomiary były jak najbardziej dostosowane do potrzeb klienta. Głównym dostawcą suwmiarek są renomowane firmy wyposażające przemysł tj.: CROMWELL, DRAPER, GEDORE, STAHLWILLE, wspomniani producenci od lat specjalizującą się w produkcji urządzeń pomiarowych z dużą dokładnością.

# odczyt z suwmiarki # co to za firma Mitutoyo