outlet OUTLET

promocje PROMOCJE

producenci PRODUCENCI

  • Kategorie
  • Szukaj
  • Kółka pomiarowe

Koła pomiarowe pozwalają w łatwy szybki i precyzyjny sposób na określanie długości i powierzchni np. magazynów, placów, boisk, ect.

Koła pomiarowe występują w formie tradycyjnej tj, rozwijana taśma stalowa, czy też koło miernicze potocznie zwane drogomierzem z dużym, czytelnym licznikiem, który zwiększa komfort odczytu odległości. Koła pomiarowe odznaczają się solidną, lekką konstrukcją z odpornym na uderzenia kołem.

Głównymi dostawcamikół pomiarowych są marki, tj. BOSCH,  CROMWELL a także PRO, które dostarczają sprzęt wysokiej klasy pozwalający na komfortową pracę z najlepszym sprzętem.

Koła pomiarowe inaczej drogomierze, miarki kołowe lub liczniki kilometrów są to, jak sama nazwa wskazuje, narzędzia służące do pomiaru odległości. Wyposażone w licznik wykorzystują pośrednią metodę pomiaru, w której zliczane są obroty koła, a pokonana odległość jest określana za pomocą obwodu koła.

Do prawidłowego stosowania kół pomiarowych potrzebna jest płaska powierzchnia, która odpowiada mierzonej odległości. Oznacza to oczywiście, że nie nadają się one do określania wysokości pomieszczenia, np. dużego magazynu, ani do pomiaru odległości na nierównym i nieregularnym podłożu, takim jak doliny lub tereny piaszczyste. Są natomiast standardowym wyposażeniem przy pracach związanych z budową dróg. Koła do pomiaru odległości w terenie sprawdzą się również na budowie, na płaskiej działce, a także w domu. Do takich prac doskonale sprawdzą się np. koła miernicze z pokrowcem, które można wygodnie przechowywać w domku ogrodowym na narzędzia lub garażu. 

Do czego służą miarki kołowe?

Koła pomiarowe w kasecie z hamulcem wykorzystywane są nie tylko w drogownictwie, ogrodnictwie i architekturze krajobrazu do pomiaru działek, boisk czy łąk, ale również do oficjalnych pomiarów dokonywanych przez policję lub geodetów, np. w przypadku kolizji lub pomiarów kolejowych. Charakteryzują się solidną, ergonomiczną konstrukcją, a odporne na zużycie koło i precyzyjny licznik gwarantują dokładne wyniki pomiarów. Ponadto wykonany z aluminium uchwyt z przyciskiem hamulca umożliwia łatwą i wygodną obsługę. Z kolei przemyślany mechanizm składania zapewnia bardzo mały rozmiar opakowania.

Jak korzystać z koła mierniczego?

Przy dokonywaniu pomiaru należy przesunąć koło pomiarowe jak najdalej na wprost i upewnić się, że koło obraca się w sposób ciągły. Ze względu na to, że dokładność zależy od przyczepności do nawierzchni, miarki kołowe stosowane w budownictwie drogowym muszą być relatywnie ciężkie. Ich waga sprawia, że narzędzie utrzymuje prawidłowy kontakt z podłożem i nie przeskakuje na nierównościach. Liczba obrotów koła jest zliczana i pokazywana na wyświetlaczu jako przebyta droga.

Zalety koła do mierzenia odległości 

Oczywiście, na rynku istnieje wiele innych urządzeń, które mogą być używane do pomiaru długości i zapewniają znacznie dokładniejsze wyniki. Nie zmienia to jednak faktu, że mierzenie odległości za pomocą koła pomiarowego jest o wiele łatwiejsze i szybsze niż za pomocą innych narzędzi. Istnieje wiele powodów, które wciąż przemawiają za ich stosowaniem.

Po pierwsze, koła miernicze mogą być używane całkowicie samodzielnie i bez pomocy innych osób. Byłoby to niemożliwe przy pomiarze taśmą mierniczą. Po drugie, pomiar za pomocą koła pomiarowego jest wykonywany w ramach jednej czynności. Oddzielne pomiary nie są konieczne. Po trzecie, miarki kołowe mogą być również używane do mierzenia bardzo dużych odległości bez punktu końcowego, ponieważ nie kończy się w nich taśma. Wreszcie, narzędzie to jest niezwykle łatwe w obsłudze, a niektóre modele, takie jak koło miernicze z pokrowcem może być przechowywane bardzo wygodnie.

Koła pomiarowe w narzedziowy24.eu

Nasz sklep oferuje różne modele kół do mierzenia odległości, które charakteryzują się solidną konstrukcją z odpornym na uderzenia kołem i precyzyjnym licznikiem w obudowie. Wszystkie pochodzą od renomowanych producentów takich jak BOSCH, CROMWELL i PRO. W zależności od wymagań masz kilka opcji do wyboru: koła pomiarowe Kojak, w kasecie z hamulcem lub w pokrowcu wygodnym do transportu. U nas znajdziesz to, czego potrzebujesz.