- Kategorie
- Szukaj
-
Szczypce nastawne samoblokujące
Szczypce nastawne samoblokujące to proste ale bardzo przydatne narzędzie ręczne. Istota ich działania polega na zaciskaniu się szczęk lub ostrza narzędzia na obrabianym elemencie, pod wpływem nacisku na ramiona szczypiec. Daje to szerokie spektrum możliwości wykorzystania takich narzędzi, można za ich pomocą chwytać i wyciągać różnego rodzaju elementy, ciąć druty, ściągać izolację, zaginać oraz odkręcać śruby sześciokątne.
Zobacz też inne dostępne w ofercie szczypce i pęsety.
Szczypce nastawne samoblokujące to proste i zarazem niezwykle przydatne narzędzie ręczne, wykorzystywane zarówno przez amatorów, jak i specjalistów z różnych branż, zwłaszcza w hydraulice i mechanice, a także budownictwie i przemyśle.
Istota działania szczypiec nastawnych samoblokujących polega na zaciskaniu się szczęk lub ostrza narzędzia na obrabianym elemencie pod wpływem nacisku na ramiona szczypiec. Szybkie i precyzyjne ustawienie szczęki i stabilne zablokowanie jej w danej pozycji, bez konieczności użycia dużej siły, daje szerokie spektrum możliwości ich wykorzystania. Szczypce nastawne samoobsługowe stosuje się m.in. do chwytania i wyciągania różnego rodzaju elementów, cięcia drutów, ściągania izolacji, zaginania oraz odkręcania śrub sześciokątnych itd.
Szczypce nastawne samoblokujące cechuje wyjątkowa uniwersalność i możliwość dostosowania do pracy z różnorodnymi materiałami. Niemniej jednak w celu zwiększenia precyzyjności, efektywności i komfortu pracy, sklep ze szczypcami nastawnymi samoblokującymi oferuje kilka rodzajów produktów o konkretnym przeznaczeniu.
Wśród głównych producentów znajdziemy legendę włoskich narzędzi, a mianowicie markę BETA, a także niemieckie szczypce znanej w ponad 100 krajach firmy KNIPEX.
Szczypczyki samozaciskowe, szczypce zaciskowe, niemieckie szczypce – podobieństwa i różnice
Prezentowana poniżej podkategoria narzędzi ręcznych obejmuje wiele rodzajów szczypiec nastawnych samoobsługowych, u których nieznaczne różnice w budowie przekładają się na olbrzymią różnorodność zastosowania.
Dlaczego warto zainwestować w profesjonalne szczypce zaciskowe? Przede wszystkim pozwalają one na precyzyjne i szybkie wykonanie różnorodnych czynności, bez konieczności użycia dużej siły. Ważne jednak, by wiedzieć które narzędzie najlepiej sprawdzi się przy pracy z określonym elementem w danych warunkach.
Jednym z rodzajów szczypiec samoblokujących są szczypczyki samozaciskowe o specjalnym mechanizmie samodzielnego, automatycznego zaciskania szczęk na obrabianym materiale i mocnego jego trzymania, aż do chwili zwolnienia blokady. Szczypczyki samozaciskowe są więc idealne do pracy z elementami o różnych rozmiarach i kształtach, gdyż nie tracimy czasu na ręczne ustawianie szczęk.
Podobną wszechstronnością cechują się szczypce zaciskowe, umożliwiające ustawienie szczęki w kilku pozycjach w zależności o wielkości i kształtu danego materiału. Dodatkowo szczęki tych szczypiec mogą być wyposażone np. w zwiększające moc uchwytu ząbki bądź chroniące delikatny materiał przed uszkodzeniem gumowe nakładki.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, wśród których są również specjaliści konkretnych profesji, w ofercie naszego sklepu znajdują się także szczypce szybkonastawne do pomp wodnych, niezwykle przydatne w codziennej pracy hydraulików. Użytkowanie narzędzi zgodnych z wymaganą normą ISO, wykonanych z wysokiej jakości, trwałych materiałów, wyposażonych w wygodną rękojeść, z możliwością szerokiego rozstawu szczęk, z pewnością ułatwia i przyspiesza wykonywanie nawet najbardziej skomplikowanych i wymagających wysokiej precyzji prac.
Innym rodzajem szczypiec samoblokujących są szczypce nastawne samoblokujące z łańcuchem, który niezwykle mocno trzyma dany materiał i uniemożliwia jego przesuwanie się podczas pracy.
Oferta naszego sklepu obejmuje także szczypce nastawne samoblokujące z ruchomą szczęką oraz szczypce nastawne samoblokujące z ruchomą końcówką. Główną zaletą powyższych produktów jest wielofunkcyjność, oparta na swobodnym ustawieniu narzędzia w najdogodniejszej pozycji i niemal dowolnym dopasowaniu szczęki do kształtu i rozmiaru materiału, na którym pracujemy.