outlet OUTLET

promocje PROMOCJE

producenci PRODUCENCI

  • Kategorie
  • Szukaj
  • Narzędzia dla mechaników

Oprócz niezbędnej wiedzy i doświadczenia ważne jest, aby warsztat samochodowy dysponował odpowiednim wyposażeniem. Profesjonalne komplety narzędzi dla mechaników umożliwiają każdemu prawidłowe wykonywanie prac konserwacyjnych i naprawczych. To samo dotyczy każdego warsztatu domowego. Możliwość samodzielnej naprawy samochodu jest marzeniem każdego mechanika hobbysty. W ten sposób można nie tylko czerpać ogromną satysfakcję z przywrócenia samochodu do sprawności, ale także zaoszczędzić sporo pieniędzy i automatycznie poszerzyć swoją wiedzę.

Sklep dla mechaników — jakiego sprzętu potrzebuje Twój warsztat?

 

W zależności od usterki i zadania praca mechanika może być prostsza lub bardziej skomplikowana. Większość napraw samochodowych jest łatwa do wykonania przy użyciu zestawu narzędzi warsztatowych.

Przykładowe narzędzia dla mechaników

TABORET ZE ZINTEGR.SZAFKĄ NARZ.NA KOŁACH
TABORET ZE ZINTEGR.SZAFKĄ NARZ.NA KOŁACH
Produkt niedostępny
LEŻANKA MONTERSKA
LEŻANKA MONTERSKA
Produkt niedostępny
678.32
678.32
PRASA WARSZTAT.HYDR.Z RUCHOMYM TŁ.10T
PRASA WARSZTAT.HYDR.Z RUCHOMYM TŁ.10T
Produkt niedostępny

Oto podstawowe narzędzia, których używają mechanicy:

Klucze to jedno z najważniejszych narzędzi warsztatowych używanych zarówno przez profesjonalnych mechaników samochodowych, jak i przy wykonywaniu prostych prac domowych. W tej kategorii znajdują się tradycyjne klucze płaskie, kombinerki, klucze imbusowe, klucze nastawne, klucze do nakrętek i klucze o specjalnych, ergonomicznych kształtach, a także szczypce, które można nabyć w praktycznych zestawach. Dzięki dostępności poszczególnych kluczy można uzupełnić zestaw o brakujące części i dostosować go do własnych potrzeb. Ten spersonalizowany zestaw kluczy ułatwi i przyspieszy Twoją pracę.

Klucze nasadowe są doskonałym narzędziem do pracy w ciasnych przestrzeniach, w których masz mało miejsca do poruszania się. Są często używanym narzędziem samochodowym, mają kształt rurki i posiadają na końcu wytłoczone gniazdo sześciokątne, co oznacza, że można je stosować z różnymi śrubami w samochodzie. Najważniejszą częścią klucza nasadowego jest bez wątpienia nasadka. Dzięki tej części możemy swobodnie wykonywać dokręcanie i odkręcanie śrub.

Nasadki do kluczy udarowych, zwane również nakrętkami do kluczy udarowych, są bardzo przydatnym narzędziem podczas wymiany opon. Jeśli samochód ma felgi aluminiowe, można je bardzo łatwo uszkodzić w wyniku poślizgu lub podobnego zdarzenia podczas wymiany opon. Nasadki temu zapobiegną i praca przebiegnie sprawnie, bez żadnych uszkodzeń. Nasadki dostępne w naszym sklepie wykonane są z wysokiej jakości chromowo-molibdenowej stali.

W każdym dobrym warsztacie nie powinno zabraknąć również zestawu kluczy płaskich. Klucze te mogą być pomocne w różnego rodzaju pracach, takich jak dokręcanie lub odkręcanie nakrętek itp. Jedno jest pewne: gdy tylko zaczniesz naprawy przy swoim samochodzie, na pewno często będziesz korzystać z tego narzędzia. Najłatwiej jest kupić kompletny zestaw kluczy, aby mieć gotowe rozwiązanie każdego problemu.

Klucz dynamometryczny jest niezbędny przy naprawach samochodów. Jest to niezastąpione narzędzie podczas wymiany opon, które pomoże Ci wykonać wszystkie czynności prawidłowo. Ze względu na to, że prawidłowe oszacowanie dokręcenia śruby może być trudne nawet dla profesjonalistów, należy zaopatrzyć się w klucz dynamometryczny, aby nie dokręcić ich zbyt mocno. Należy pamiętać, że wymagane momenty dokręcania są różne dla poszczególnych typów pojazdów. Jeżeli konieczne jest poluzowanie i ponowne dokręcenie połączeń śrubowych, należy to również zrobić z uwzględnieniem momentów obrotowych podanych przez producenta. Dotyczy to w szczególności kół i wielu innych części przykręcanych, takich jak głowica cylindra. Klucze dynamometryczne można również kupić pojedynczo lub w zestawie z nasadkami. Z tym narzędziem należy obchodzić się z taką samą ostrożnością jak z każdym innym przyrządem pomiarowym. Klucz powinien być zawsze przechowywany w pudełku i chroniony przed wstrząsami.

Do wymiany opon używa się również klucza krzyżakowego. Składa się on z dwóch części, które są ze sobą skręcane i które można schować w bagażniku. W ten sposób zaoszczędzisz miejsce i będziesz mieć go zawsze pod ręką w razie potrzeby. Jak widać, narzędzia do wymiany opon są dostępne w różnych wariantach. To, którą opcję ostatecznie wybierzesz, zależy z jednej strony od kosztów, jakie możesz ponieść, a z drugiej — od Twoich przyzwyczajeń.

Profesjonalne narzędzia dla mechanika

Nasz sklep z narzędziami dla mechaników samochodowych oferuje przydatneskrzynki narzędziowe z zestawem narzędzi warsztatowych. Brzmi to bardzo banalnie, ale prawda jest taka, że w warsztacie samochodowym najważniejszy jest porządek. Dlatego warto ją nabyć. W końcu narzędzia każdego profesjonalisty muszą być zawsze czyste i dobrze posegregowane.

Oprócz zwykłych skrzynek narzędziowych szczególnie przydatne są skrzynie warsztatowe na kółkach i organizery z szufladami. Dzięki nim mechanicy mogą mieć swoje narzędzia zawsze we właściwym miejscu. W profesjonalnym warsztacie z pewnością nie może zabraknąć również przydatnych akcesoriów jak miska warsztatowa, myjka, lampa oraz leżanka, które znacznie ułatwią mechanikowi codzienną pracę.

# jakie kupić narzędzia do warsztatu