outlet OUTLET

promocje PROMOCJE

producenci PRODUCENCI

  • Kategorie
  • Szukaj
  • Narzędzia dla elektryków

Zestawy narzędziowe są nieodłącznymi towarzyszami każdego profesjonalisty. Jeśli zastanawiasz się, jakie narzędzia dla elektryka są niezbędne, albo jakiej firmy narzędzia dla elektryków są najlepsze? To jesteś we właściwym miejscu!

Przykładowe narzędzia dla elektryków

Zestawy narzędzi — co oferuje nasz sklep dla elektryka?

Co prawda, nie ma uniwersalnej odpowiedzi na te pytania, ponieważ zależy to od rodzaju pracy i indywidualnych preferencji. Jednak najważniejszymi narzędziami dla elektryka są z pewnością te, które wymieniliśmy poniżej:

Szczypce do ściągania izolacji służą do łatwego usuwania zewnętrznej powłoki izolacyjnej z kabli w celu podłączenia końcówek lub wtyczek do wewnętrznego przewodu. Niektóre z tych narzędzi umożliwiają również elektrykom bezpośrednie cięcie miedzi lub drutu kabla. Najbardziej popularny wśród elektryków jest klasyczny, regulowany ściągacz izolacji, który jest szczególnie przydatny do kabli o nieregularnych średnicach i grubościach. W naszej ofercie dostępne są również inne rodzaje tych narzędzi, a w tym także szczypce automatyczne, izolowane oraz zaciskacze, pęsety, klasyczne nożyki i wiele innych.

Nożyce do kabli to również podstawowe narzędzia dla elektryka, których nie powinno zabraknąć w jego wyposażeniu roboczym. Mają stalowe ostrza, które z łatwością przecinają standardowe kable, ale mogą też przecinać przewody o większej grubości. Nożyce są uniwersalne i mogą być używane do szybkiego zdejmowania izolacji oraz do wielu innych zadań w codziennej pracy. Oferujemy różne modele nożyc, od prostych i wielofunkcyjnych po takie, które zostały zaprojektowane specjalnie do cięcia płytkiego lub ukośnego, dzięki czemu można je dostosować do wykonywanej czynności. Izolowany uchwyt w nożycach jest odpowiedni do pracy z liniami wysokiego napięcia oraz urządzeniami elektrycznymi, co czyni je niezbędnym narzędziem dla elektryków. 

Profesjonalne narzędzia dla elektryka obejmują takżepróbnik napięcia. Jest to absolutnie niezbędny element każdego wyposażenia. Służy do zapewnienia bezpieczeństwa podczas sprawdzania kabli, przełączników, skrzynek przyłączeniowych i innych podobnych urządzeń.

Każdy elektryk na co dzień musi poluzowywać lub dokręcać nakrętki, śruby lub podobne elementy mocujące, dlatego komplety narzędzi dla elektryków zawsze wyposażone są w klucze. Ze względu na zróżnicowane rozmiary nakrętek i śrub wymagana jest podobna oferta kluczy, aby zapewnić naprawdę precyzyjne dopasowanie pomiędzy głowicą a odpowiednim uchwytem.

Wkrętaki izolowane to kolejne tradycyjne narzędzie niezbędne dla każdego profesjonalisty. Do wyboru jest wiele rozmiarów i kształtów pasujących do różnych typów śrub. Można je kupić w zestawie lub pojedynczo, dzięki czemu każdy elektryk może skompletować zestaw idealnie dopasowany do swoich potrzeb. Wkrętaki mają specjalnie izolowane uchwyty, które zapewniają opór elektryczny. Jest to sygnalizowane znakiem kontrolnym. Z tego powodu wkrętaki izolowane są często określane mianem wkrętaków VDE.

Szczypce izolowane. Ich wielofunkcyjność pozwala na stosowanie do wielu różnych zadań.  Dzięki nim znacznie wzrasta siła potrzebna do wykonania ruchu skręcającego w porównaniu z gołymi rękami. Obecnie są one zazwyczaj wykonane ze stali elektrycznej chromowo-wanadowej, kutej, hartowanej wielostopniowo w oleju, aby jeszcze bardziej wzmocnić przyczepność szczęk. Podobnie jak śrubokręty, szczypce izolowane dla elektryków często mają znak VDE. Istnieją szczypce z różnymi ostrzami do różnych zadań specjalnych, co sprawia, że są one uniwersalne. Mają długie, zwężające się szczęki i dlatego idealnie nadają się do chwytania małych przedmiotów lub mogą być przystosowane do zadań specjalnych, np. do chwytania płaskich i okrągłych materiałów.

Taśma ostrzegawcza służy do zabezpieczania kabli lub innych przedmiotów przewodzących prąd przed wpływem środowiska zewnętrznego. Jest odporna na ścieranie, ciepło i wilgoć oraz ma dużą siłę klejenia. Wykonana jest z samogasnącego, miękkiego PCV z klejem kauczukowym, dzięki czemu chroni wrażliwy, przewodzący rdzeń w kablach elektrycznych. Kolory taśmy ostrzegawczej ułatwiają również wybór właściwego typu i umożliwiają elektrykowi oznaczenie kolorystyczne przewodów, z którymi pracuje.

Młotek do gwoździ to kolejny niezbędnik w skrzynce narzędziowej elektryka. Płaskie pazury na główce młotka ułatwiają usuwanie np. zszywek i samych gwoździ. Miękka podstawa na końcu uchwytu umożliwia układanie kabli i kołków np. na ścianach, nie uszkadzając ich. Dodatkowo młotek dla elektryka jest perfekcyjnie wyważony dzięki optymalnemu rozłożeniu ciężaru. Gwarantuje to sprawne operowanie narzędziem podczas pracy. W ofercie mamy również młotki nieiskrzące, aby uniknąć tworzenia się iskier przy działaniu na twardych materiałach.  

Elektrycy często muszą pracować w ciemnościach, np. w budynku, w którym światła są wyłączone lub nie ma prądu. Z tego powodu latarki są kolejnym ważnym elementem zestawu narzędzi elektryka. Są one dostępne w wielu różnych wariantach, ale profesjonaliści preferują mniejsze latarki, które są lżejsze i łatwiejsze do przenoszenia oraz ułatwiają oświetlanie trudno dostępnych miejsc.

Jeśli szukasz kompletnego zestawu wysokiej jakości, nasz sklep z narzędziami dla elektryków jest właściwym miejscem! Znajdziesz tu wszystko, co jest potrzebne do przygotowania i montażu instalacji elektrycznej.