outlet OUTLET

promocje PROMOCJE

producenci PRODUCENCI

  • Kategorie
  • Szukaj
  • Czujniki zegarowe

Czujniki zegarowe to urządzenia pomiarowe, na którego podzielni podziałka rozmieszczona jest na okręgu, podobnie jak zegarku tarczowym. Czujniki zegarowe najczęściej wyposażone są w przekładnię zębatą, z kolei wskazówka wykonuje kilka obrotów w pełnym zakresie pomiarowym. Najpopularniejsze czujniki zegarowe to znormalizowane czujniki zębate zegarowe, które wykonuje się według normy DIN czy PN. Obwód podzielni takiego czujnika jest podzielony na 100 równych części, gdzie każda odpowiada przesunięciu się końcówki pomiarowej o 0,01 mm lub 0,001 mm w przypadku czujników mikronowych. Wartość działki elementarnej wynosi 0,01 mm (0,001 mm), z kolei zakres pomiarowy typowo 0 – 10 mm. Ryzyko błędnego odczytu zawiera się od 0,5 działki w zakresie ±10 działek do 2 działek w całym zakresie.Czujniki zegarowe stosuje się w pracach warsztatowych oraz przy pomiarach laboratoryjnych. Czujniki tego typu znajdą zastosowanie także w przypadku obrabianych przedmiotów i narzędzi na obrabiarkach. Obecnie oferujemy Państwu czujniki zegarowe takich marek, jak: Haimer, Kennedy i Oxford. Zachęcamy do składania także zapytań ofertowych na modele niedostępne obecnie w sklepie, z pewnością uda nam się przygotować dla Państwa satysfakcjonującą ofertę.

269.06 -9%
246.00
269.06 -9%
246.00

Przyrządy i urządzenia pomiarowe – dokładność i niezawodność 

Korzystanie z precyzyjnych przyrządów pomiarowych to nieodłączna część pracy w warsztatach, zakładach przemysłowych czy na placach budowy. Możliwość dokładnego zmierzenia szerokości, kąta czy odległości danego elementu za pomocą niezawodnego narzędzia pozwala uzyskać wiarygodne wyniki, co jest szczególnie istotne podczas prac wymagających dużej precyzji. 

Wśród specjalistycznych narzędzi pomiarowych znaleźć można m.in. czujniki zegarowe, które najczęściej stosuje się do prac warsztatowych lub laboratoryjnych. Umożliwiają one wykonanie pomiaru z dokładnością do 0,01 mm lub 0,001 mm w przypadku bardziej precyzyjnych czujników. Ich zadaniem jest m.in. określenie kształtu konkretnego elementu maszyny lub związanych z nim nieprawidłowości geometrycznych. 

Sklep z czujnikami zegarowymi – skorzystaj z oferty sprawdzonych marek

Czujniki do pomiarów korzystające z analogowego zegara umożliwiają uzyskanie pomiaru pośredniego, czyli porównawczego. Pozwala to na mierzenie odchyleń w stosunku do konkretnego wzorca. Dzięki nim możemy sprawdzić kolistość lub płaskość konkretnej powierzchni. Czujniki zegarowe do warsztatu dostępne w naszym sklepie to również modele dźwigniowe z ruchomą końcówką, dzięki której możemy wykonywać pomiary w obu kierunkach. Podczas dokonywania pomiarów należy zadbać o dobre zamocowanie czujnika zegarowego, aby uniknąć błędów w odczytach. Zwykle wykorzystuje się do tego akcesoria w postaci statywów magnetycznych.

Przyrządy pomiarowe do warsztatu warto dostosować do rodzaju wykonywanej pracy, dlatego podczas zakupów zwróć uwagę m.in. na ich zakres pomiarowy oraz ich odporność na zanieczyszczenia. Odpowiednie dopasowanie tych parametrów umożliwi Ci komfortową pracę w każdych warunkach. Sprawdź dostępny asortyment specjalistycznych przyrządów i urządzeń pomiarowych, w tym czujniki do obrabiarek CNC, NC i DRO. Znajdziesz tu tanie czujniki zegarowe oraz nieco droższe modele do specjalistycznego zastosowania z oferty producentów takich jak Cromwell czy Haimer.

# zastosowanie czujnika zegarowego