outlet OUTLET

promocje PROMOCJE

producenci PRODUCENCI

  • Kategorie
  • Szukaj
  • Narzędzia w izolacji

Narzędzia w izolacji to wysoce specjalistyczne narzędzia przeznaczone do prac realizowanych pod napięciem gdzie istnieje ryzyko rażenia prądem. Rozumiejąc to doskonale oferujemy między innymi szczypce, klucze i nasadki oraz wkrętaki w izolacji.

Głównym dostawcą oferowanych narzędzi w izolacji jest renomowana włoska firma BETA.

Wszystkie oferowane narzędzia nie dość, że dokładnie izolują to są też łatwe w przytrzymaniu oraz stabilne przy pracy - minimalizuje to ryzyko wypadku.

200.76 -17%
167.25
200.76 -17%
167.25

Wykonywanie wszelkich prac przy urządzeniach pod napięciem niesie ze sobą ryzyko porażenia prądem, z tego powodu wymagane jest korzystanie z odpowiednich narzędzi. W tym wypadku są to narzędzia w izolacji. Narzedziowy24, jako sklep z narzędziami w izolacji oferuje bogaty wybór sprzętu z tej kategorii – szczypce, klucze i nasadki, wkrętaki i inne wyposażenie, które gwarantuje wydajną i bezpieczną pracę.

Narzędzia w izolacji – dlaczego korzystanie z nich jest wymagane

Bezpieczeństwo w miejscu pracy powinno zawsze być priorytetem, szczególnie gdy czynności wykonywane są w pobliżu lub bezpośrednio na urządzeniach elektrycznych. Jako że odcięcie zasilania nie zawsze jest możliwe, w trakcie prowadzonych prac wykorzystać można klucze izolowane. Główna część narzędzia, czy to szczypiec, czy wkrętaka dla elektryka w izolacji, niczym nie odbiega od standardowego odpowiednika, różnica polega na materiałach wykorzystanych do stworzenia rękojeści. 

W tym celu używa się polipropylenu bądź termoplastiku, które nie przewodzą prądu – umożliwiają więc bezpieczną pracę przy urządzeniach elektrycznych lub bezpośrednio na nich, bez jakiegokolwiek ryzyka przypadkowego porażenia prądem. Prócz zwiększenia bezpieczeństwa w trakcie prac, wykorzystanie kluczy izolowanych i innych narzędzi pozwala zaoszczędzić czas, gdyż nie ma konieczności rozłączania zasilania.

Wkrętaki, klucze i szczypce – rodzaje narzędzi w izolacji

W trakcie prac w pobliżu urządzeń elektrycznych konieczne jest wykonywanie różnorakich czynności, do czego potrzebne są bardzo konkretne narzędzia. Do najpopularniejszych narzędzi w izolacji należą, między innymi:

Wkrętaki izolowane – narzędzie, bez którego nie obędzie się żaden profesjonalista, jak i domowa złota rączka. Pozwala na bezpieczną pracę tam, gdzie konieczne jest wkręcanie lub odkręcanie śrubek – przy puszkach elektrycznych czy połączeniach kabli;

Klucze dynamometryczne w izolacji – niezbędne dla profesjonalistów, do skręcania połączeń śrubowych w liniach kablowych, urządzeniach rozdzielczych czy liniach napowietrznych;

Szczypce izolowane – szczypce dla elektryka to kolejne narzędzie, którego nie może zabraknąć na podstawowym wyposażeniu. Nieocenione podczas prac przy kablach pod napięciem.

W tej grupie narzędzi znajdują się także izolowane klucze płaskie i oczkowe, wykorzystywane, między innymi, w pracach hydraulicznych.

Narzędzia w izolacji – które wybrać

Jak w przypadku wszystkich typów narzędzi, kluczowa jest jedna sprawa – które narzędzia izolowane warto mieć na swoim wyposażeniu? Tutaj wszystko zależy od zastosowań – profesjonalnych bądź amatorskich. Do prostych prac domowych, na przykład przy kablach czy gniazdkach, warto zaopatrzyć się we wkrętak w izolacji i szczypce w izolacji – zapewnią one bezpieczną i efektywną pracę przy urządzeniach elektrycznych. Z oczywistych względów profesjonaliści powinni zaopatrzyć się w narzędzia, które wymagane są w ich codziennej pracy. Świetnym rozwiązaniem są zestawy wkrętaków w izolacji, które pozwolą pracować z wieloma średnicami śrub. Zatem, gdzie kupić narzędzia izolowane? Odpowiedź jest prosta – w sklepie internetowym narzedziowy24.eu Gwarantujemy atrakcyjne ceny i szeroki wybór produktów!