outlet OUTLET

promocje PROMOCJE

producenci PRODUCENCI

  • Kategorie
  • Szukaj
  • Średnicówki

W kategorii narzędzia pomiarowe nie mogło zabraknąć przyrządów takich jak średnicówki, którymi mierzymy średnice wewnątrz rur, tłoków, różnego rodzaju pierścieni itp.

 

Sprzęt ten pochodzi od wiodącego producenta jakim jest CROMWELL, który jest dostawcą narzędzi dla przemysłu i utrzymania ruchu oraz urządzeń do naprawy oraz konserwacji.

 

Obecnie w naszej ofercie znajdziecie Państwo średnicówki zegarowe 29mm (11/8 "), zasięgu od już od 0.7" do 6"; 18 - 150mm oraz i głębokości otworu 7,5" - 9"; 200 - 240mm.

Do czego służą średnicówki?

Przy wykonywaniu niektórych zadań precyzja pomiaru jest na tyle istotna, że nie można pozwolić sobie nawet na najdrobniejsze pomyłki. Aby mieć pewność, że narzędzia, które wykorzystujesz do pracy, nie zawiodą Cię w żadnej sytuacji, musisz wybrać produkty pochodzące od sprawdzonych producentów. Jedną z czynności, która może wymagać niezwykle dużej precyzji, jest pomiar średnicy otworów. W tym celu wykorzystuje się specjalistyczne przyrządy, jakimi są średnicówki pomiarowe.

Sprzęt ten służy do wykonywania pomiarów wewnętrznych i jest niezbędnym wyposażeniem profesjonalistów z wielu branż. Czasami może zdarzyć się jednak sytuacja, w której to podczas domowych prac lub napraw musimy poznać wewnętrzną średnice danego otworu. Nasz sklep internetowy ze średnicówkami ma w ofercie również bardziej uniwersalne narzędzia, które z powodzeniem mogą być używane przez majsterkowiczów. W asortymencie nie brakuje oczywiście także produktów dostosowanych do najbardziej wymagających zadań. Przed wybraniem przyrządu, warto jednak dowiedzieć się, do czego służą średnicówki pomiarowe, jakie są ich rodzaje oraz jak się mierzy średnicówką – dzięki temu, zyskamy pewność, że kupiony sprzęt spełni nasze oczekiwanie, a pomiary wykonane przy jego użyciu będą prawidłowe.

Podstawowe rodzaje średnicówek

Ze względu na to, że przyrządy pomiarowe mogą być wykorzystywane do wielu zastosowań, na rynku dostępne są różne rodzaje średnicówek. Inne narzędzia będą bowiem stosowane do mierzenia mniejszych otworów, a inne w sytuacji, kiedy konieczne będzie znaczne zwiększenie zakresów pomiarowych. Jeśli zastanawiasz się jaką kupić średnicówkę, musisz przede wszystkim poznać ich rozróżnienie ze względu na budowę. Możemy więc wyróżnić:

·         Mikrometry szczękowe

·         Średnicówki mikrometryczne dwupunktowe

·         Średnicówki mikrometryczne trzypunktowe

Bardzo ważnym typem narzędzi pomiarowych są także średnicówki zegarowe. Umożliwiają one wykonanie szybkiego i dokładnego pomiaru otworu. Ustawianie wymiarów odbywa się w nich zwykle za pomocą pierścieni lub płytek wzorcowych.

Jaką kupić średnicówkę?

Nasz sklep ze średnicówkami oferuje różne rodzaje przyrządów, które dostosowane są do wykonywania wielu zadań. Przed zakupem warto jednak rozważyć, do jakich konkretnie zastosowań będzie wykorzystywane narzędzie. Bez względu na to, czy chcemy kupić profesjonalne średnicówki przemysłowe, czy przyrządy, które posłużą raczej do domowych prac, trzeba wziąć bowiem pod uwagę zakres pomiarów urządzenia. Niezwykle ważna jest także jakość wykonania przyrządu. W niektórych zastosowaniach urządzenie to musi bowiem spełniać restrykcyjne normy i nie może być mowy o niedokładności pomiaru. Warto więc zdecydować się na wybór średnicówki wyprodukowanej przez renomowanego producenta. Zapewni to, że przyrząd przez długi czas będzie doskonale sprawdzał się podczas wykonywania różnych zadań.

Jak się mierzy średnicówką?

Prawidłowe dokonanie pomiaru za pomocą średnicówki może być dla niektórych osób dosyć trudne. Narzędzia będą sprawiać jednak problem jedynie przy pierwszym użyciu – kiedy już poznamy zasady ich działania, okaże się, że mierzenie nimi średnicy otworu jest bardzo proste. Warto więc dowiedzieć się, jak się mierzy średnicówką, by nie musieć zmagać się trudnościami, które pojawiają się niekiedy przy pierwszym użyciu narzędzia. Trzeba jednak także pamiętać, że w zależności od rodzaju naszego przyrządu, praca będzie wyglądała nieco inaczej. Warto więc zapoznać się z zasadami pracy dostosowanymi do konkretnego typu średnicówki.

Wykonanie pomiaru za pomocą średnicówek mikrometrycznych należy zacząć od dobrania odpowiedniej końcówki i przedłużki. Następnie trzeba za pomocą bębna zmniejszyć ustawiony wymiar, tak by można było włożyć średnicówkę do otworu. Kiedy narzędzie jest już wewnątrz mierzonego elementu, trzeba obracać bęben w przeciwną stronę. Aby nie uszkodzić urządzenia ważne jest jednak, by nie używać do tego zbyt dużej siły. Kiedy dalszy ruch nie będzie już możliwy, możemy odczytać zmierzoną wartość.

Zasady pomiaru przy użyciu średnicówki zegarowej są natomiast nieco inne. Otwory nie są bowiem mierzone bezpośrednio – konieczne jest wcześniejsze pobranie wymiaru wzorcowego. Można to zrobić na kilka sposobów, na przykład przy pomocy pierścieni wzorcowych, płytek wzorcowych, lub przy użyciu mikrometrów. Pokazywana na czujniku wartość jest różnicą w średnicy między mierzonym otworem a ustawioną wartością wzorca.

Gdzie kupić średnicówki?

Kiedy wiesz już, jakie narzędzie będzie odpowiednie do Twoich potrzeb, warto także zastanowić się, gdzie kupić średnicówki, by spełniały one wszystkie Twoje wymagania. Wybierając narzędzie do wykonywania tak istotnych i dokładnych pomiarów, nie można przecież pozostawiać tej kwestii przypadkowi. Nasz sklep internetowy ze średnicówkami oferuje jedynie wysokiej jakości przyrządy pomiarowe, których wybór gwarantuje precyzję wykonywanej pracy. Fakt, że narzędzia te pochodzą od sprawdzonych producentów, daje także pewność, że przez długi czas będą one pozostawać sprawne.