outlet OUTLET

promocje PROMOCJE

producenci PRODUCENCI

  • Kategorie
  • Szukaj
  • Grubościomierze

Grubościomierz to narzędzie, dzięki któremu szybko i precyzyjnie sprawdzimy grubość papieru, filmu, skóry, gumy, itp. Ponadto istnieje możliwość dokonania pomiaru średnic i otworów, rowków w miejscach trudno dostępnych, ścianek blach, rur, folii.

Głównym dostawcą grubościomierzy jest znany producent, firma CRMOMWELL zaopatrujący od lat przemysł w swoje narzędzia, dzięki temu mamy pewność, iż narzędzia są najwyższej jakości.

Aktualnie w ofercie dostępne są grubościomierze zegarowe do  szybkiego pomiaru grubości np. papieru. Grubościomierz  zegarowy używany do mierzenia średnic i otworów wewnątrz oraz grubościomierz  zegarowy używany do mierzenia średnic i tworów, rowków w miejscach trudno dostępnych.

Grubościomierze są specjalistycznymi narzędziami służącymi do wykonywania dokładnych pomiarów grubości materiału. Dobór odpowiednich wkładów pomiarowych umożliwia odczyt różnych typów i grubości, od cienkiej folii do grubej blachy. Istnieją również grubościomierze, które są używane do bardzo specyficznych zadań pomiarowych. Grubościomierze zegarowe są dokładne, a pomiar jest wykonywany łatwo i szybko. Jeśli nie chcesz stale korzystać ze stacjonarnych urządzeniach do pomiaru grubości materiału, polecamy nasze grubościomierze.

Precyzyjne narzędzie

Grubościomierz jest narzędziem, które pozwala na sprawdzenie grubości papieru, folii, skóry, gumy, filcu, blachy, sklejki oraz wszelkiego rodzaju elementów z tworzyw sztucznych. Niektóre grubościomierze są przeznaczone do pomiaru średnic i otworów w trudno dostępnych miejscach. Nasze mierniki grubości są dostępne jako ręczne, przenośne urządzenia, które mogą być używane do określenia, czy produkt jest zgodny z przepisami lub normami. Kluczowym kryterium wyboru właściwego grubościomierza jest kształt płytki, ponieważ różni się on w zależności od mierzonego materiału. Inne kryteria doboru grubościomierzy to zakres pomiarowy i odległość ramienia. 

Oferta grubościomierzy

Różne warianty naszych grubościomierzy ze względu na swoją konstrukcję nadają się do pomiarów grubości na materiałach bieżnych lub do mierzenia średnic, otworów i rowków w miejscach trudno dostępnych, ścianek blach, rur, a inne ze względu na wysoką rozdzielczość do pomiarów cienkich próbek, takich jak np. folie.

Do  szybkiego pomiaru grubości papieru, filmu, skóry i gumy oferujemy grubościomierz z regulowaną tarczą zegara. Elementy pomiarowe w tym narzędziu wykonane są z wysokiej jakości utwardzonej stali, co pozwala uzyskać doskonałą precyzję pomiarów.

Do pomiaru miękkiej skóry, tektury, papieru i folii idealnie będzie się nadawał grubościomierz z aluminiowym kabłąkiem i z płaskimi powierzchniami pomiarowymi o Ø 10 mm. Na życzenie klienta dostępne są także grubościomierze zegarowe z powierzchniami pomiarowymi płaskimi o Ø 20 mm lub 30 mm, wypukłymi o Ø 10 mm lub sferycznymi. 

Lekki i poręczny grubościomierz zegarowy z pokrętłem do odsuwania i uchwytem z powłoką z tworzywa sztucznego doskonale sprawdzi się do mierzenia różnorodnych materiałów o grubości od 0 do 10 mm (np. papieru, tekstyliów, folii, blachy). Jest to narzędzie z płaskimi powierzchniami pomiarowymi o Ø 6,35 mm, a na życzenie udostępniamy także z powierzchniami pomiarowymi płaskimi o Ø 10 mm, wypukłymi o Ø 10 mm lub sferycznymi.  

Do szybkiego pomiaru blach, folii i rowków zewnętrznych najlepszy będzie zewnętrzny czujnik zegarowy z jednym stałym i jednym ruchomym ramieniem pomiarowym oraz z regulowaną powierzchnią kuli z węglików spiekanych. W takim czujniku zegarowym bezpośredni odczyt wyniku pomiaru możliwy jest dzięki bezpośredniemu przeniesieniu stopnia wychylenia ruchomego ramienia na wskaźnik. 

Grubościomierz czy mikrometr?

Wadą mikrometrów w porównaniu do grubościomierzy jest to, że śruba w narzędziu musi być obracana do pomiaru. Jest to urządzenie bardziej skomplikowane w codziennej obsłudze niż w przypadku użycia grubościomierza, w którym tylko jedna śruba pomiarowa musi być opuszczana lub podnoszona. Grubościomierz zegarowy jest szczególnie przydatny do pomiaru grubości folii i papieru w przypadku ciągłych testów. Grubość materiałów można określić na miejscu, dzięki czemu nie jesteśmy zależni od urządzenia stacjonarnego. Grubościomierz wygodnie leży w dłoni, a urządzenie dźwigniowe umożliwia szybki pomiar. Te przyrządy pomiarowe można zazwyczaj obsługiwać jedną ręką.

Najwyższa jakość grubościomierzy

Głównym dostawcą naszych grubościomierzy jest znany w Europie dostawca narzędzi do przemysłu i producent, firma CRMOMWELL. Produkty Cromwell są projektowane oraz produkowane zgodnie z najwyższymi standardami i specyfikacjami. Zapewniają jakość i wydajność wymaganą we wszystkich sektorach przemysłu i są w pełni objęte gwarancją wad produkcyjnych.