outlet OUTLET

promocje PROMOCJE

producenci PRODUCENCI

  • Kategorie
  • Szukaj
  • Lasery

Narzędzie pomiarowe jakimi są lasery zyskują coraz większa popularność nie tylko dlatego, że ich pomiary są bardzo precyzyjne ale również dlatego, że ich obsługa nie jest skomplikowana.


Najnowocześniejsza technika laserowa jest nie tylko bezpieczna dla użytkownika, ale także pozwala szybko i precyzyjnie wykonać wszystkie konieczne prace niwelacyjne.


Dzięki laserom krzyżowym, liniowy, rotacyjnym, podłogowym czy samopoziomujący prace remontowe, bądź wykończeniowe idą znacznie szybciej bez konieczności angażowania dodatkowych sił i tam gdzie do tej pory trzeba było wykonywać pomiary za pomocą konwencjonalnej poziomnicy, ciężarka i linki można teraz wykonać za pomocą jednego urządzenia.


Nasze produkty pochodzą od wiodących producentów tj. BOSCH, DEWALT czy PRO, gdzie szczególny nacisk kładzie się na precyzje pomiarów.

LASER KRZYŻOWY SMART 1.1 100-L1-045 PRO
Produkt niedostępny
LASER KRZYŻOWY SMART-XG GREEN PRO
Produkt niedostępny

Lasery do pomiarów —zasada działania

Lasery do precyzyjnego mierzenia wykorzystują zaawansowaną technologię kompensatora magnetycznego, która zapewnia, że urządzenie samo ustawia się i koryguje, eliminując potrzebę ręcznego poziomowania. Są one łatwymi w użyciu i sprawdzonymi narzędziami do wszystkich prac, które wymagają przeprowadzenia dokładnych obliczeń. Lasery do pomiarów są więc doskonałym wsparciem przy pracach remontowych, dzięki czemu planowanie elementów budynku, połączeń okiennych, ścianek działowych, czy układanie płytek przebiega znacznie szybciej i jest po prostu łatwiejsze. 

Laser liniowy, zwany również laserem krzyżowym, emituje wiązkę laserową w taki sposób, że linie padające na ścianę tworzą krzyże. Kompensator może być wyposażony w jedną, dwie, a nawet więcej diod, co pozwala na uzyskanie różnej liczby i kombinacji powierzchni projekcyjnych. Zamontowana dioda jest nieruchoma i rysuje kropkę lub, jeśli jest wyposażona w odpowiedni pryzmat, linię prostą.  Widoczne na ścianach punkty i linie ułatwiają orientację w pomieszczeniu. Lasery te mogą być również bardzo przydatne do drobnych prac i dekoracji wnętrz. 

Laser rotacyjny jest zazwyczaj wyposażony w jedną lub dwie diody oraz obrotową głowicę. Jest on dodatkowo zaopatrzony w pryzmat, który załamuje wiązkę lasera pod kątem 90 stopni. Głowica, czasami również rozdziela wiązkę na dwa prostopadłe promienie. Kompensator, na którym jest zamontowana, z kolei zapewnia jej poziomowanie. Głowica obraca się wokół własnej osi za pomocą silnika napędowego i w ten sposób kreśli widoczną linię za pomocą wiązki lasera. 

W zależności od preferowanej metody pracy głowica ustala pozycję poziomą, pionową lub ukośną. Takie rozwiązanie zapewnia bardzo duży obszar roboczy, nawet przy bardzo silnym nasłonecznieniu. Laser do pomiarów rotacyjny jest więc szczególnie przydatny na budowach, np. przy wylewaniu fundamentów, układaniu kostki brukowej, wyznaczaniu ścieżek, czy budowie parkingów. 

Jaki laser do układania płytek?

Najczęściej stosowanym laserem do układania płytek i w ogóle w branży glazurniczej jest laser liniowy lub laser krzyżowy. Dzięki temu glazurnik może prawidłowo, szybko i z dużą dokładnością ułożyć płytki, uzyskując równomierny wzór fugi. Lasery krzyżowe do płytek sprawiają, że praca staje się o wiele wygodniejsza.  

Jak wybrać odpowiedni laser liniowy?

Jeśli chcesz kupić dobrej jakości, a zarazem tani laser krzyżowy, liniowy lub rotacyjny — nasz sklep internetowy ma do zaoferowania wiele ciekawych modeli. Na co więc należy zwrócić uwagę przy zakupie?

Laser liniowy zwykle nie nadaje się do pracy na zewnątrz, ponieważ traci światło przy silnym nasłonecznieniu. Na otwartej przestrzeni najlepiej sprawdzi się laser obrotowy. Natomiast do pracy wewnątrz pomieszczeń należy używać lasera liniowego. Jednak podstawowym kryterium dla laserów liniowych jest rodzaj i wielkość pomieszczeń, w których chcemy pracować. W małych pomieszczeniach wystarczy laser o standardowym zakresie kątowym. Jeśli chcemy pracować na większych obiektach, przyda się urządzenie o większym polu działania.