outlet OUTLET

promocje PROMOCJE

producenci PRODUCENCI

  • Kategorie
  • Szukaj
  • Narzędzia nieiskrzące

W podkategorii Narzędzia nieiskrzące znaleźć można szereg narzędzi specjalnego przeznaczenia, do prac w środowiskach gdzie używane są niebezpieczne, łatwopalne i wybuchowe materiały, względy bezpieczeństwa zabraniają używania narzędzi stalowych, które mogą iskrzyć. Dlatego też opracowano narzędzia, które mogą je zastąpić.

Gama oferowanych narzędzi nieiskrzących zawiera: kliny, wkrętaki, kombinerki, młotki, klucze: płasko-oczkowe, płaskie dwustronne, nastawne i do pobijania, klucze trzpieniowe, do pokręteł a także nasadki w wielu rozmiarach.

Głównymi producentami oferowanych narzędzi nieiskrzących są renomowane firmy BETA i CROMWELL.

439.00 -19%
356.70
439.00 -19%
356.70

Oferta sklepu Narzędziowy24.eu ciągle jest powiększana o kolejne produkty. Dlatego jeżeli nie znalazłeś odpowiedniego przedmiotu, prosimy o kontakt. Postaramy się przygotować dla Państwa satysfakcjonującą ofertę.

Do czego służą i jak powstają materiały nieiskrzące?

Strefy zagrożenia wybuchem lub pożarem to miejsca, w których pracuje się z pomocą specjalnie do tego przygotowanych narzędzi. Narzędzia te określane są zwykle mianem narzędzi nieiskrzących, rzadziej narzędziami ATEX czy EX (obie te nazwy pochodzą od oznaczeń stref zagrożenia). Podstawową cechą narzędzi nieiskrzących jest fakt, iż po uderzeniu lub upadku na twardą powierzchnię nie występuje zagrożenia powstania iskry, która w strefach zagrożenia pożarem czy wybuchem mogłaby doprowadzić do katastrofy. Aby zaś do powstania iskry nie doszło, narzędzia te muszą być wykonane ze specjalnego materiału.

Materiały nieiskrzące to szczególna grupa materiałów, z których wykonuje się wysoko specjalistyczne narzędzia. Do materiałów tych należą przede wszystkim różne stopy miedzi, z czego najpopularniejszymi pozostają:

brąz aluminiowy (Al-Br),

brąz mosiądzowy (Br-Cu, Be-Cu)

Narzędzia nieiskrzące wykonane z brązu aluminiowego są nieco tańsze, a przez to i popularniejsze od narządzi z brązu mosiądzowego, jednak to narzędzia z brązu mosiądzowego odznaczają się wyższą trwałością. Właśnie ta trwałość stanowi jedną z kluczowych charakterystyk narzędzi nieiskrzących. Wybijaki, wkrętaki czy klucze nieiskrzące muszą bowiem być wykonywane z materiału o możliwie najniższej twardości (wymóg dla materiałów nieiskrzących), a jednocześnie o bardzo wysokiej trwałości. Aby obie te cechy pogodzić, coraz częściej do produkcji tego typu narzędzi stosuje się stopy miedzi zawierające beryl. Tak dzieje się m. in. w przypadku narzędzi nieiskrzących Bahco.

Jakiego typu narzędzia nieiskrzące znaleźć można w naszym sklepie internetowym?

Nasz sklep internetowy z narzędziami nieiskrzącymi posiada w swojej ofercie następujące produkty:

klucze trzpieniowe,

klucze oczkowe,

narzędzia do pobijania,

klucze płaskie,

szczypce i kombinerki,

młotki,

kliny,

wkrętaki,

kleszcze,

zestawy narzędzi nieiskrzących,

zestawy kluczy nasadkowych,

klucze do zaworów,

klucze nasadowe,

dźwignie, łapy i łomy,

nasadki nieiskrzące,

pozostałe narzędzia nieiskrzące (łopaty, szpachelki itp.).

Wszystkie oferowane przez nas artykuły pochodzą od sprawdzonych i renomowanych producentów.

Dlaczego za zestaw narzędzi nieiskrzących trzeba zapłacić więcej niż za zwykłe narzędzia?

Kupujący dowolne narzędzie nieiskrzące płaci nie tylko za produkt wytworzony ze specjalnej kompozycji materiałów, ale też za wyjątkowe warunki gwarancyjne. Wielu producentów tego typu asortymentu oferuje swoim odbiorcom różnego typu zachęty, np. w postaci dożywotniej gwarancji czy dodatkowych usług związanych z kontrolą jakości. Posiadanie niezbędnych atestów jest tutaj podstawowym obowiązkiem, gdyż tylko spełnienie wyjątkowo wyśrubowanych norm uprawnia do produkcji narzędzi nieiskrzących.

# rodzaje narzędzi nieiskrzących