outlet OUTLET

promocje PROMOCJE

producenci PRODUCENCI

  • Kategorie
  • Szukaj
  • Lupy

Podkategoria Lupy zawiera w sobie narzędzia optyczne: lupy zegarmistrzowskie,lupy ręczne, lupy stołowe i inne.

Ręczne lupy

Naszym głównym dostawcą lup i szkieł powiększających jest angielska firma CROMWELL, produkująca narzędzia i akcesoria najwyższej jakości.

Oferowany asortyment doskonale sprawdzi się podczas czytania, dla osób zajmujących się kolekcjonowaniem monet i znaczków, kontrolowania dokumentów, przy wszelkich pracach wymagających wysokiej precyzji np. przy naprawie zegarków, pracach jubilerskich, również takich, które wymagają użycia dwóch rąk (lupa czołowa z doświetleniem LED lub lupa stołowa).

Lupy przemysłowe, poligraficzne, warsztatowe oraz dla jubilerów

Wciąż poszerzamy naszą ofertę, dlatego jeżeli nie znalazłeś odpowiedniej lupy bądź szkła powiększające, skontaktuj się z nami - sprawdzimy w bazie produktów, czy posiadamy w ofercie odpowiednie artykuły.

Lupa – przedmiot, który większość społeczeństwa kojarzy z postacią Sherlock’a Holmes’a, to tak naprawdę jeden z najprostszych przyrządów optycznych, który umożliwia bezpośrednią obserwację drobnych, blisko położonych przedmiotów. Mimo rozwoju różnorodnych, nowoczesnych technologii, lupa ma ciągle szerokie zastosowanie zarówno w profesjonalnych zawodach, jak i użytku domowym. 

Profesjonalne lupy – podstawowa charakterystyka 

Dobrze wszystkim znana lupa, to tak naprawdę soczewka skupiająca, które daje co najmniej trzykrotne powiększenie. Lupa składa się zazwyczaj z jednej soczewki skupiającej bądź z zespołu blisko siebie położonych soczewek, które umieszczone są w oprawce. Cechą charakterystyczną każdej lupy jest to, że tworzy ona obraz prosty, pozorny i powiększony. Warto jeszcze zastanowić się czy lupa i szkło powiększające to jeden i ten sam przyrząd? Niestety nie! Warto zapamiętać, że szkła powiększające to inaczej soczewki, które dają mniejsze niż trzykrotne powiększenie. 

narzedziowy24.eu – Twój sklep z lupami 

Jesteś kolekcjonerem monet lub znaczków? Zajmujesz się kontrolowaniem i renowacją starych dokumentów? A może wykonujesz zawód, w którym potrzebna jest wysoka precyzja ruchów przy drobnych przedmiotach? Jeżeli tak, to z pewnością potrzebujesz wysokiej jakości przyrządów optycznych, które bez problemu odnajdziesz w narzedziowy24.eu. Bogata oferta asortymentu wyposażona została również w lupy i szkła powiększające, których głównym dostawcą jest angielska firma CROMWELL i niemiecka Eschenbach Optik GmbH. Synonimem produktów tych firm jest estetyka i najwyższa jakość wykonania.

W jakie przyrządy możesz się zaopatrzyć w naszym sklepie z lupami? Podpowiadamy! 

Profesjonalne lupy ręczne i podświetlane 

W naszym sklepie możesz zaopatrzyć się m.in.: w lupy ręczne oraz lupy z podświetleniem. Lupy ręczne dostępne są w różnych wariantach średnicy soczewki i powiększenia pola obserwacji, m.in: 

- 50 mm z trzykrotnym powiększeniem,

- 50 mm z pięciokrotnym powiększeniem, 

- 65 mm z czterokrotnym powiększeniem, 

- 75 mm z czterokrotnym powiększeniem, 

- 89 mm z dwukrotnym powiększeniem, 

- 100 mm z dwukrotnym powiększeniem. 

Profesjonalne lupy ręczne są niezwykle przydatne do czytania tekstów napisanych drobnym drukiem, a także do kontrolowania mało czytelnych (starych) dokumentów. Swoje zastosowanie znajdą także u osób zajmujących się numizmatyką i filatelistyką. 

Lupa z lampą LED (inaczej lupy z podświetleniem) to kolejny rodzaj przyrządów optycznych, w które można zaopatrzyć się korzystając ze sklepu narzedziowy24.eu Są one mniejszym i nowocześniejszym typem lup ręcznych, które znajdują zastosowanie w podobnych obszarach życia prywatnego i zawodowego. Wszystkie lupy z podświetleniem wyposażone są w asferyczne, lekkie soczewki PXM, które z obu stron pokryte są oryginalną powłoką Ceratec. Zamontowane doświetlenie LED nie wymaga wymiany, bowiem żywotność lampki wynosi około 50 tys. godzin, a użytkownik może wybierać spośród trzech różnych kolorów światła. Dostępne w naszym sklepie lupy podświetlane Mobilux LED dostępne są w wariantach, m.in: 

- średnica 35 mm z powiększeniem siedmio-, dziesięcio- lub dwunastokrotnym,  

- średnica 58 mm z powiększeniem pięcio- lub sześciokrotnym, 

- średnica 60 mm z powiększeniem trzykrotnym. 

Lupy dla zegarmistrzów 

Trudno sobie wyobrazić pracę zegarmistrza bez odpowiednich przyrządów, do których z całą pewnością należą lupy zegarmistrzowskie. Proste, poręczne, solidnie wykonane lupy do warsztatów zegarmistrzowskich, to zatem kolejna propozycja sklepu narzedziowy24.eu Dostępne modele charakteryzują się mniejszą średnicą soczewki, przy mocniejszym powiększeniu. Przykładowo zaopatrzyć można się u nas w lupy: 

- 13 mm z 15-krotnym powiększeniem, 

- 25 mm z 5-krotnym lub 7-krotnym powiększeniem, 

- 31 mm z 10-krotnym powiększeniem, 

- 63 mm z 4-krotnym powiększeniem.

Oferowane przez nas lupy zegarmistrzowskie są wykonane z odpornego na wstrząsy plastiku, z nietłukącymi się soczewkami. Oczywiście ich przeznaczenie jest bardzo szerokie, ponieważ idealnie sprawdzą się również jako lupy jubilerskie czy lupy dla przemysłu.  

Bogata oferta sklepu narzedziowy24.eu 

Przeznaczenie profesjonalnych lup jest na tyle duże, że nie sposób zamknąć się jedynie w kilku oferowanych ich rodzajach i modelach. Z tego względu w asortymencie sklepu narzedziowy24.eu odnaleźć można szereg innych typów przyrządów optycznych, takich jak: lupy aplastyczne chowane, lupy stojące (stołowe) z podstawą, lupy stołowe z uchwytem, lupy na głowę (czołowe, binokularne bądź w kształcie okularów), lusterka inspekcyjne, składane szkła powiększające, a także klasyczne lupy chowane.  

Niezależne od przeznaczenia profesjonalnej lupy, dokonując jej zakupu w naszym sklepie dajemy Ci gwarancję najwyższej jakości wykonania, trwałości i niskich cen. Tanie lupy wysokiej klasy wykonania mają jeden adres – narzedziowy24.eu! 

# czym jest lupa