outlet OUTLET

promocje PROMOCJE

producenci PRODUCENCI

  • Kategorie
  • Szukaj
  • Zwijadła i przewody ciśnieniowe

Zwijadła i przewody ciśnieniowe to podkategoria, w której nie zabraknie takich produktów jak: węże pneumatyczne, zwijaki węży pneumatycznych, przewody do sprężonego powietrza, gniazda szybkozłącza, króćce szybkozłącza, oraz wiele innych drobnych akcesoriów niezbędnych do prawidłowego działania przewodów ciśnieniowych.

 

Węże pneumatyczne są niezbędne do pracy z narzędziami pneumatycznymi. Umożliwiają szybkie i bezpieczne podłączenie. Dzięki zastosowaniu narzędzi pneumatycznych z łatwością możemy wykonać prace lakiernicze, napompować opony, myć, przedmuchiwać, przykręcać, odkręcać śruby, wiercić, szlifować itd. Wachlarz możliwości jakie daje użycie narzędzi pneumatycznych jest niezwykle szeroki.

 

Zwijadła pneumatyczne

W celu bezpiecznego i sprawnego używania węży pneumatycznych w zakładach przemysłowych, na halach produkcyjnych i montażowych warto skorzystać ze zwijaczy węży. Automatyczne zwijacze zapobiegają plątaniu się przewodów, szybko i sprawnie zwijają węże co przyśpiesza codzienną pracę i gwarantuje odpowiedni poziom bezpieczeństwa w obszarze pracy.

Spiralne przewody ciśnieniowe  — informacje ogólne

Pneumatyczne węże spiralne to niezbędne wyposażenie zakładów produkcyjnych i przemysłowych.  Produkowane są w postaci skręconych zwojów, często z odcinkami prostymi węży i zakończone końcówkami z gwintami zewnętrznymi. Uformowane na stałe w kształcie elastycznej spirali, umożliwiają wygodne i bezproblemowe połączenie ruchomych elementów systemowych. Charakteryzują się wysoką elastycznością, sprężystością i odpornością na załamania. Spiralna konstrukcja zapewnia wygodną pracę i duży zasięg. Zastosowanie szybkozłączek umożliwia podłączenie narzędzia do instalacji lub bezpośrednio do kompresora.

Węże z tej grupy często wykorzystywane są do łączenia pneumatycznych narzędzi ręcznych, układów sterowania, połączeń ruchomych w samochodach ciężarowych, w pneumatycznych systemach sterujących, w elementach robotów przemysłowych oraz do wielu prac w warsztatach samochodowych. Są to bardzo przydatne akcesoria do zakładów przemysłowych, dlatego muszą być one prawidłowo dobrane do odpowiednich potrzeb i zastosowań. Właściwy dobór średnicy węża i materiału ma kluczowe znaczenie. Zapewnia to prawidłowe działanie i bezpieczeństwo każdego układu pneumatycznego.

Kiedy stosuje się automatyczne zwijadła?

Zwijacze węży znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie potrzebne są węże i ich właściwe przechowywanie. Jeżeli zwijadło jest montowane na stałe, można je przymocować do ściany, podłogi lub sufitu. Możliwość obracania jednostek ułatwia ich obsługę podczas pracy. Natomiast przenośne zwijarki mogą być elastycznie transportowane w dowolne miejsce, np. na plac budowy lub do innego warsztatu.

Zwijacze węży są również zaprojektowane i zatwierdzone do określonych celów i mediów. Mogą być specjalnie dostosowane do zwijania węży doprowadzających powietrze, wodę, gaz, oleje mineralne i paliwa. Należy więc dopasować zamierzone zastosowanie do specyfikacji technicznej. Niewłaściwe dopasowanie zwijacza do trybu pracy będzie miało negatywny wpływ na wydajność i może okazać się ekonomicznie nieopłacalne. Dlatego ważne jest, żeby przed pierwszym użyciem urządzenia przeczytać instrukcję obsługi i zapoznać się ze specyficznymi cechami urządzenia. Natomiast podczas użytkowania należy ściśle przestrzegać obowiązujących zasad profesjonalnej i bezpiecznej pracy.

Zwijadła i przewody ciśnieniowe — przechowywanie

Pomieszczenie do przechowywania akcesoriów do hal produkcyjnych, musi być chłodne, suche i dobrze wentylowane. Wysokie temperatury otoczenia powyżej +45°C bez cyrkulacji powietrza mogą trwale zdeformować węże wykonane z tworzywa sztucznego. Przewody pneumatyczne i zwijaki na węże, które są mocno obciążone w letnich temperaturach, mogą ulec deformacji. Należy więc zwrócić uwagę na to, aby były przechowywane bez naprężeń, nacisków i innych obciążeń, gdyż może to prowadzić do trwałych odkształceń i pęknięć.