outlet OUTLET

promocje PROMOCJE

producenci PRODUCENCI

  • Kategorie
  • Szukaj
  • Narzędzia do pobijania

Klucze do pobijania oczkowe

W podkategorii Narzędzia do pobijania znajdują się przede wszystkim klucze oraz przecinaki.

Klucze do pobijania udarowe

Klucze do pobijania znajdą swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie spotkać możemy problem mocno dokręconych lub zapieczonych śrub i nakrętek. Zarówno materiały użyte do produkcji, jak i sam kształt narzędzi gwarantuje długą i efektywną eksploatację.

Udarowe klucze płaskie do pobijania

Naszymi dostawcami są liderzy rynku narzędzi ręcznych, do których możemy zaliczyć takich producentów, jak: Bahco, Beta, Draper, Gedore, Stahlwille.


Wciąż poszerzamy naszą ofertę, dlatego jeżeli nie znalazłeś odpowiedniego narzędzia do pobijania skontaktuj się z nami - sprawdzimy w bazie produktów, czy posiadamy w ofercie odpowiednie artykuły.

Praca w profesjonalnym warsztacie mechanicznym, ale też proste domowe naprawy wymagają wykorzystania odpowiednich narzędzi. Tyczy się to szczególnie sytuacji, w których natrafimy na śrubę, której nie da się odkręcić lub która jest tak zapieczona, że standardowe narzędzie jej nie ruszy. Tu z pomocą przychodzą zestawy kluczy do pobijania, które doskonale sprawdzają się w tego typu zastosowaniach i pozwalają na bezproblemowe rozkręcenie śrub, nakrętek czy zaworów.

Klucze do Pobijania – do czego służą

Tego typu narzędzia, czy to jako wkrętaki do pobijania, czy klucze oczkowe, mają stosunkowo prostą budowę. Na jednym końcu znajduje się końcówka pasująca do nakrętki, śruby czy zaworu o konkretnym rozmiarze, na drugim z kolei umieszczony jest podbijak, w który uderza się młotkiem lub innym ciężkim narzędziem. Metoda działania jest więc bardzo prosta – klucz nakłada się na problematyczny bądź zapieczony zawór lub śrubę, a następnie uderza w podbijak, by w ten sposób rozkręcić łączenie. Wszystko to możliwe jest z uwagi na wysokiej jakości materiały, z których wykonane są tego typu narzędzia – są one znacznie odporniejsze na zużycie czy uszkodzenia mechaniczne od ich standardowych wersji. Jako sklep z kluczami do pobijania, oferujemy bogaty wybór tego typu wyposażenia.  

Narzędzia do pobijania – rodzaje i ich zastosowanie

W zależności od zastosowania, na rynku wyróżnić możemy kilka rodzajów narzędzi do pobijania. Są to:

Wkrętaki do pobijania – kształtem przypominające standardowe wkrętaki, z tą różnicą, iż wykonane są z wytrzymałych materiałów i wyposażone w grot na całej długości rękojeści służący do pobijania;

Klucze oczkowe do pobijania – tego typu narzędzia służą do odkręcania zbyt mocno dokręconych lub zapieczonych śrub i nakrętek;

Klucze udarowe do pobijania – tak jak w przypadku standardowych kluczy udarowych, są wykorzystywane wszędzie tam, gdzie potrzebna jest naprawdę duża siła, by odkręcić śrubę lub nakrętkę.

Powyższa lista nie wyczerpuje oczywiście wszystkich narzędzi z tej grupy. Znaleźć można tutaj także, między innymi, przecinaki rowkowe płaskie do pobijania czy klucze płaskie do pobijania. 

Narzędzia do pobijania – czym kierować się przy ich zakupie i jakie wybrać

Jak w przypadku wszystkich typów narzędzi, przed zakupem w głowie rodzą się pytania – czym kierować się przy wyborze tego typu wyposażenia, gdzie kupić klucze do pobijania i na co tak naprawdę warto zwracać uwagę, by wydłużyć czas eksploatacji. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, do jakich zastosowań mają być wykorzystywane tego typu narzędzia i jak często będziesz robił z nich użytek.

Jeśli potrzebujesz narzędzia do okazjonalnej pracy i rozkręcania zapieczonych śrub, prosty wkrętak do pobijania sprawdzi się w większości zastosowań – a z uwagi na swoją wysoką wytrzymałość, przez długi czas posłuży także jako klasyczny wkrętak. Właściciele warsztatów powinni z kolei zainteresować się kluczami oczkowymi do pobijania. Wystarczy tylko dobrać odpowiedni rozmiar do średnicy śruby czy zaworu i po kilku uderzeniach młotkiem bez problemu uda się rozkręcić nawet najbardziej zapieczoną śrubę – o którą w profesjonalnym warsztacie przecież nietrudno.