outlet OUTLET

promocje PROMOCJE

producenci PRODUCENCI

  • Kategorie
  • Szukaj
  • Pilniki

Pilniki to podkategoria, w której oferujemy między innymi pilniki płaskie, płasko-zbieżne, trójkątne, czworokątne i półokrągłe.

Wśród głównych dostawców pilników znajdziemy renomowane firmy z długoletnim doświadczeniem w produkcji maszyn i narzędzi przemysłowych takich jak: BAHCO, CROMWELL, PFERD czy STAHLWILLE.

Pilniki przeznaczone są do obróbki elementów metalowych. Posiadają znakomite właściwości ścierne. Oferowane pilniki warsztatowe produkowane są według najwyższych standardów jakościowych. Odznaczają się dużą żywotnością i bardzo dużą ilością usuwanego materiału.

Pilniki są tym rodzajem narzędzi warsztatowych, którego nie może zabraknąć zarówno na wyposażeniu profesjonalnej pracowni, jak i w amatorskim kąciku majsterkowicza.  To akcesorium przeznaczone przede wszystkim do prac manualnych. Pozwala wykonać daną czynność z ogromną precyzją. W zależności od rodzaju, wielkości i formy w jakiej występują, zastosujemy konkretne pilniki, aby uzyskać zamierzony efekt.

Rodzaje pilników

Na wyposażeniu sklepu, znajdziemy wiele rodzajów pilników, które oferują szeroki wachlarz możliwości. Stosowane są głównie w ślusarstwie, ale znakomicie sprawdzają się także na innych płaszczyznach. Można ich użyć do obróbki metalu, drewna czy tworzyw sztucznych. W zależności od kształtu i właściwości części roboczej, będą miały różne przeznaczenie. Najczęściej stosowanymi pilnikami są: pilniki czworokątne, okrągłe, półokrągłe, płaskie, płasko-zbieżne, trójkątne, pilniki diamentowe czy też pilniki blacharskie i tarniki. 

Poznajmy zatem szerzej rodzaje pilników dostępnych w naszym sklepie:

Pilniki czworokątne, posiadają z czterech stron nacięcia, dzięki czemu są niezwykle praktycznym narzędziem o szerokim zastosowaniu. To dobry pilnik do metalu.

Pilniki okrągłe stosowane są głównie do obróbki powierzchniowej i form półokrągłych.

Pilniki półokrągłe to precyzyjny rodzaj pilnika o przekroju półokrągłym, przeznaczony do ręcznej obróbki metalu i tworzyw sztucznych

Pilniki trójkątne  posiadają nacięcie z trzech stron, co znakomicie sprawdza się przy obrabianiu kantów i trudno dostępnych miejsc. Wykorzystywane są jako pilniki do metalu.

Pilniki płaskie są bardzo precyzyjnym rodzajem pilnika, który sprawdza się przy obróbce metalu, a także jako narzędzie do szlifowania.

Pilniki płasko – zbieżne to idealne pilniki do warsztatu, które cechuje wysoka jakość i długa żywotność. Są to jak najbardziej profesjonalne pilniki do metalu.

Pilniki blacharskie i tarniki, pilniki blacharskie używane są do różnych rodzajów materiałów, tj. stal, metal, blacha, miedź. To także odpowiednie pilniki do aluminium. Sprawdzają się jako pilniki do warsztatu, przy liniach produkcyjnych i w zakładach przemysłowych. Natomiast tarniki to narzędzia wykorzystywane przy obróbce miękkich materiałów, tj. plastik, drewno, skóra.

Pilniki diamentowe, występują  w różnej formie, jako pilniki igiełkowe diamentowe płaskie, pilniki igiełkowe diamentowe trójkątne czy nożowe. Wykorzystywane są zarówno przy większych jak i mniejszych powierzchniach. Pozwalają nadać tworzywu odpowiedni kształt w finalnym procesie obróbki.

Nasz sklep oferuje jeszcze inne rodzaje pilników, które występują w zestawie, bądź pojedynczo. Warto też i na nie zwrócić uwagę, gdyż mogą okazać się tymi pilnikami, których akurat potrzebujemy.

Dobrze wyposażony sklep z pilnikami

Narzędziowy24.eu można z powodzeniem uznać za profesjonalny sklep z pilnikami. Znajdziemy w nim różne rodzaje pilników do warsztatu. Będą to pilnik do metalu, pilniki do aluminium, pilniki diamentowe czy też pilniki blacharskie i tarniki.  Posłużą one do znakomitej obróbki różnych struktur powierzchniowych i nadadzą im odpowiedni kształt. W sklepie znajdziemy tanie pilniki o dobrej jakości. Posłużą nam na dłużej i wzbogacą nasz warsztat o cenne narzędzie pracy. Dlatego warto jest zaopatrywać się w takim miejscu, które da nam gwarancję sprawdzonego sprzętu i fachowej obsługi.

Narzędziowy24.eu to doświadczony sprzedawca i dobry sklep z pilnikami w różnych odsłonach o wszechstronnym zastosowaniu. Zadbajmy o wyposażenie swojego warsztatu jak należy i wybierzmy profesjonalistów w tym fachu.