outlet OUTLET

promocje PROMOCJE

producenci PRODUCENCI

  • Kategorie
  • Szukaj
  • Detektory, kamery, sondy

Detektory to szeroka grupa urządzeń mająca na celu wykrywanie (detekcji) i ewentualnie rejestracji.


Dzięki tym urządzeniom możemy w łatwy i szybki sposób zlokalizować miejsca, w których znajdują się kable i przewody instalacyjne, detektor metalu, sprawdzić temperaturę powierzchni, wykonać pomiarów termowizyjnych, itd.


Detektory często współpracują z urządzeniami mobilnymi takimi jak tablety czy smartfony z systemem Android czy iOS, dzięki temu możemy zapisywać wyniki w celu archiwizacji, czy też przesyłać je dalej przez e-mail. Urządzenia tego typu przeznaczone są do profesjonalnych pomiarów. Dla osób które na co dzień posługuje się takimi narzędziami to gwarancja dużej dokładności, niezawodności oraz precyzji.

 

Kamery termowizyjne zwane także termokamerami to zintegrowane kamery przeznaczone do bezpośredniego dokumentowania pomiarów na zdjęciach. Nowoczesna komunikacja za pomocą technologii Bluetooth pozwala przesyłać pomiary bezpośrednio na smartfon, a następnie wysłać e-mailem. Tego typu rozwiązanie niezwykle usprawnia i przyśpiesza pracę użytkownika. Przejrzysty interfejs umożliwia intuicyjną obsługę urządzenia..

 

Kamery inspekcyjne oraz sondy - to narzędzie inspekcyjne o szerokim zastosowaniu, przydatne zwłaszcza do przeglądu trudno dostępnych przestrzeni, np. w pojazdach samochodowych jak silnik, skrzynia biegów, etc. Wykorzystywane są również w przemysł lotniczy, budownictwie, sprawdzaniu rurociągów (np. spoiny, wykrywanie ciał obcych, nieszczelności). Przydatne mogą być także przy zwalczanie szkodników, przy dokładnej lokalizacji gniazda os, korytarze insektów, itp. Szeroko stosowane również przez Policje czy urzędy celne przy kontroli pojazdów i towarów.

 

Tego typu sprzęt umożliwia nam na podgląd w czasie rzeczywistym lub nawet na nagrywanie obrazu o dużej rozdzielczości, zoom oraz lustrzane odbicie. Sondy często wyposażone są również w diody LED pozwalające na dokonywanie kontroli także w miejscach nieoświetlonych.