outlet OUTLET

promocje PROMOCJE

producenci PRODUCENCI

  • Kategorie
  • Szukaj
  • Gwintowniki, narzynki i pokrętła

W tej kategorii oferujemy zbiór narzędzi niezbędnych do procesu wytwarzania gwintów.

Co to są gwintowniki i do czego służą?

Do podstawowych narzędzi oraz powszechnie stosowanych wykorzystywane są gwintowniki do wykonywania gwintów wewnątrz otworów oraz narzynki do nacinania gwintów zewnętrznych. Nie mogło zabraknąć również takich akcesoriów jak: pokrętła do gwintowników czy też uchwytów do narzynek.

Jaki gwintownik wybrać?

Dla bardziej zaawansowanych majsterkowiczów oraz warsztatów, na zamówienia jesteśmy w stanie w krótkim czasie sprowadzić od naszych dostawców pozostałe narzędzia do gwintowania, których nie mamy jeszcze w naszej ofercie online. Codziennie staramy się poszerzać naszą ofertę na narzedziowy24.eu. Zapraszamy do kontaktu.

W kategorii gwintowniki, narzynki i pokrętła oferujemy zbiór narzędzi niezbędnych do precyzyjnego wykonania nacięcia w obrabianym materiale, a dokładniej gwintów wewnętrznych i zewnętrznych. Prezentację bogatego asortymentu produktów warto rozpocząć od przypomnienia, czym tak właściwie są narzynki i gwintowniki.

Gwintowniki to wieloostrzowe narzędzia skrawające przeznaczone do nacinania gwintów wewnętrznych. Natomiast narzynki służą do nacinania gwintów zewnętrznych np. na wałkach i rurach. 

Nasz internetowy sklep z gwintownikami, narzynkami i pokrętłami nieustannie poszerza asortyment produktów, które dla łatwiejszego dokonywania zakupów, podzielono na następujące kategorie:

• Gwintowniki i pokrętła

• Narzynki i pokrętła

• Komplet gwintowników i narzynek

Tanie gwintowniki – budowa i przeznaczenie

Gwintowniki swoim kształtem przypominają śrubę wyposażoną w ostrze skrawające nacinające gwint w otworach,  w które są wkręcane. W budowie gwintowników można wyróżnić 3 części: roboczą, skrawającą oraz uchwyt. Część skrawająca oprócz ostrzy posiada także delikatne wgłębienia, którymi odprowadzane są skrawki materiału, powstałe podczas jego nacinania.

Typy gwintowników

Podstawowy podział gwintowników obejmuje:

gwintowniki ręczne – w przypadku których nacinanie otworu odbywa się 2 lub 3 stopniowo. Gwintowniki 2-stopniowe składają się ze zdzieraka - odpowiadającego za wstępne nacinanie gwintu w otworze i wykańczaka kończącego wykonanie gwintu. Natomiast w przypadku zestawów trzystopniowych dochodzi jeszcze gwintownik pośredni, przeznaczony do pogłębiania gwintu.

gwintowniki maszynowe – w przypadku których końcówka skrawająca w kształcie wydłużonego stożka nacina gwint w jednym przebiegu narzędzia.

Podział gwintowników ze względu na przeznaczenie

Gwintowniki do stali i staliwa oraz wielu innych materiałów, dzięki swej nieskomplikowanej budowie są narzędziami o wszechstronnym zastosowaniu. Dostępny w naszej ofercie  zestaw gwintowników z wysokogatunkowej stali to solidne, trwałe i poręczne narzędzia od wiodących producentów, takich jak Stahlwille, Beta, Yato lub Fortis. Bezsprzecznie największy asortyment prezentuje marka FANAR, oferująca cenione przez fachowców gwintowniki do stali nierdzewnej, gwintowniki do maszyn CNC, gwintowniki do żeliwa, a także gwintowniki do obróbki aluminium.

Jeśli szukasz niezawodnych narzędzi skrawających, takich jak gwintowniki lewe i prawe, przeznaczone do otworów przelotowych i nieprzelotowych, pojedyncze sztuki, bądź całe komplety gwintowników, znajdziesz je na prezentowanych poniżej kartach produktowych.