outlet OUTLET

promocje PROMOCJE

producenci PRODUCENCI

  • Kategorie
  • Szukaj
  • Klucze

Podkategoria Klucze zawiera podstawowe narzędzia warsztatowe wykorzystywane zarówno do prac w mechanice samochodowej, przemysłowej jak i zwykłych, domowych prac. W kategorii znajdziemy tradycyjne klucze płaskie, płasko-oczkowe, imbusowe. Szeroki asortyment kluczy nasadowych zarówno w kompletach jak i jako pojedyncze elementy. Nie zabraknie kluczy nastawnych, oraz kluczy o specjalnych, ergonomicznych kształtach zdecydowanie ułatwiających i przyśpieszających wykonywaną pracę.

Wśród producentów znajdują się renomowane firmy: BAHCO, BETA, CROMWELL, DRAPER, GEDORE, STAHLWILLE. Sprawdź także klucze szwedzkie i klucze francuskie.

22.47 -28%
16.25
22.47 -28%
16.25

Nawet najbardziej doświadczony fachowiec czy zdolna złota rączka nie będą w stanie wykonywać żadnych prac – czy to domowych, czy warsztatowych – bez odpowiednich narzędzi. To od nich bowiem zależy, jak sprawnie – i często bezpiecznie – przebiegać będą wykonywane czynności czy naprawy. W kategorii „Klucze” prezentujemy, między innymi, klucze płaskie, klucze oczkowe czy zestawy narzędzi – czyli wszystko to, co przyda się zarówno we własnym garażu, jak i w skrzynce profesjonalnego mechanika samochodowego czy hydraulika.

Klucze płaskie – uniwersalne narzędzia, bez których nikt się nie obędzie

Jeśli chodzi o klucze do warsztatu, to żaden punkt nie obędzie się bez najbardziej uniwersalnego rozwiązania, jakim są klucze płaskie – są one szeroko wykorzystywane przy mechanice samochodowej, w budownictwie, w przemyśle lotniczym czy w hydraulice, do odkręcania i dokręcania najróżniejszych śrub. Klucze te są także niezbędne jeśli chodzi o wyposażenie domowej skrzynki z narzędziami – klucze płaskie o rozmiarach 8 mm, 10 mm, 13 mm, 15 mm czy 17 mm powinien mieć każdy majster złota rączka, gdyż pozwolą one na wykonanie większości codziennych prac.

Klucze oczkowe – gdy precyzja w trakcie dokręcania jest kluczowa!

Jeśli precyzja i dokładność podczas odkręcania i dokręcania śrub jest dla Ciebie najważniejsza, to postaw na klucze oczkowe. W założeniach są one bardzo zbliżone do poprzedniej grupy – kluczy płaskich – jednak praca z nimi jest znacznie wygodniejsza. W trakcie pracy ze śrubą, łeb klucza przylega znacznie pewniej. Pozwala to z jednej strony na włożenie większej siły – a więc mocniejsze dokręcenie śruby lub rozkręcenie nawet najbardziej zapieczonego połączenia – z drugiej z kolei zmniejsza szansę na przypadkowe ześlizgnięcie się klucza i uszkodzenie śruby lub nawet całego narzędzia. Praca z tego typu narzędziem jest też po prostu bezpieczniejsza dla samego użytkownika – co potwierdzić może każdy majster, któremu kiedykolwiek ześlizgnął się zwykły płaski klucz.

Klucze płasko-oczkowe – wtedy, gdy chcesz mieć jedno narzędzie do wielu zastosowań!

Klucze płasko-oczkowe to połączenie kluczy z dwóch poprzednich grup – płaskich i oczkowych. Ich budowa jest prosta – z jednej strony znajduje się typowy klucz płaski, z drugiej klucz oczkowy. Zapewnia to bardzo dużą uniwersalność – można wykorzystywać płaską część do trudno dostępnych śrub, które jednocześnie nie wymagają precyzji, części oczkowej z kolei wtedy, gdy potrzebujemy coś mocno dokręcić lub chcemy uniknąć przypadkowego ześlizgnięcia się klucza z łba śruby i jej uszkodzenia. To doskonałe rozwiązanie dla pracowników warsztatów, jak i dla domowych majsterkowiczów – jedno narzędzie może efektywnie zastąpić dwa rozwiązania, pozwalając na oszczędność miejsca i redukcję kosztów.

Klucze trzpieniowe, klucze do rur i klucze hakowe – rozwiązania dla specjalistów

Nasz sklep z kluczami oferuje znacznie więcej rozwiązań, niż tylko klucze płaskie, oczkowe i płasko-oczkowe. Dla specjalistów z różnych branż przygotowane mamy, między innymi:

·        Klucze trzpieniowe – klucze te, zwane też po prostu imbusami, służą do odkręcania i przykręcania śrub, najczęściej z otworem sześciokątnym. Oferują bardzo precyzyjną pracę – przypadkowe wyślizgnięcie się klucza ze śruby i jej uszkodzenie jest praktycznie niemożliwe;

·        Kucze do rur – narzędzia niezbędne dla każdego hydraulika. Pozwalają na precyzyjną pracę z rurami i ich wszelkimi połączeniami. Mają szerokie zastosowanie – od prac sanitarnych, przez budownictwo, aż po przemysł naftowy czy gazowy;

·        Klucze hakowe – tego typu narzędzia służą do bardzo precyzyjnej pracy, w głównej mierze do luzowania, dokręcania i odkręcania nakrętek zabezpieczających.

Klucze dla mechanika i hydraulika – co powinno znaleźć się w ich wyposażeniu?

Duży wybór kluczy jest ważny dla każdej osoby, która na co dzień pracuje przy samochodach czy rozwiązaniach hydraulicznych – a więc dla mechanika samochodowego i hydraulika. Jako że w ofercie sklepów znaleźć można setki, jeśli nie tysiące różnorakich rozwiązań, pojawia się pytanie – na jakie rozwiązania postawić?

Tutaj wszystko oczywiście zależy od tego, czym dany specjalista się zajmuje, warto jednak wyposażyć się w klucze o wielu rozmiarach – pozwoli to na możliwie największą uniwersalność i pracę z każdym typem śruby. Doskonale w tej materii sprawdzają się dobre zestawy kluczy. Zawierają one taki zestaw kluczy i  narzędzi, który pozwoli mechanikowi czy hydraulikowi na szybkie i sprawne wykonywanie swoich czynności. Komplety kluczy mają także inną, ogromną zaletę – pozwalają trzymać wszystkie klucze w jednym, zamkniętym miejscu, przez co nie ma problemu z odnalezieniem narzędzia, które będzie w danej chwili potrzebne.

Gdzie kupić klucze?

Niezależnie od tego, czy jesteś domową złotą rączką, prowadzisz małą firmę czy jesteś pracownikiem dużego warsztatu, poszukując wyposażenia z pewnością zastanawiasz się, gdzie kupić klucze? Narzędziowy24, jako sklep internetowy z kluczami, oferuje bogatą ofertę tych narzędzi. Znajdziesz tutaj rozwiązania pochodzące od renomowanych, znanych na całym świecie producentów. Liczyć również możesz na profesjonalną obsługę naszych specjalistów - zarówno przed- jak i posprzedażową.

# czym są klucze JOKER