Klucze płasko-oczkowe to przykład tych narzędzi, które używane są w niemalże każdym warsztacie. Ich zastosowanie we wszelkiego rodzaju pracach jest bowiem tak szerokie, że nie sposób wymienić wszystkich zadań z którymi się na co dzień mierzą. Nic więc dziwnego, że wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom, które stawiane są przed takimi narzędziami producenci stwarzają coraz lepszej jakości produkty. Jednym z ciekawszych kluczy płasko-oczkowych jest model JOKER, który jest dziełem renomowanego producenta narzędzi WERA. Co więc sprawia, że są tak wyjątkowe?

 

Klucze JOKER – tam, gdzie nie sięgną inni

Kiedy przyjrzymy się bliżej kluczom JOKER, wówczas śmiało można powiedzieć, że głównym ich założeniem jest po prostu dotarcie tam, gdzie nie sięgnie żaden inny produkt konkurencji. Z tego też powodu doskonale sprawdza się w miejscach, gdzie inne klucze zawodzą. Można więc powiedzieć, że klucze JOKER to prawdziwe narzędzia nowej generacji. Warto także dodać, że jak podkreślają klienci rozkręcanie czy też skręcanie śrub nawet w miejscach o małej swobodzie poruszania się przy użyciu tego produktu jest o wiele łatwiejsze. Bardzo ciekawie z reszta same klucze reklamuje też producent narzedzi WERA. Otóż jak można przeczytać, pewnego rodzaju inspiracją do ich powstania było zjawisko wypadania śrub z tradycyjnego klucza oraz konieczności jego każdorazowego obracania. Nic więc dziwngo, że podczas produkcji Joker-ów nacisk położony został właśnie na te elementy.

klucze joker

Klucze JOKER – kilka zalet

Gdy chodzi natomiast o pozytywne cechy tych narzędzi to jest ich cała masa. Po pierwsze należy wyróżnić tu doskonałą wręcz jakość wykonania. Klucz płasko-oczkowy JOKER dzięki swojej budowie doskonale leży w dłoni i co równie ważne posłuży swojemu użytkownikowi przez długie lata. Wyprodukowano go bowiem z wysokiej jakości stali chromowo-molibdenowej, która dodatkowo wzmocniona została także o powłokę chromo-niklową, która sprawia, że klucz jest zabezpieczone przed zjawiskiem korozji. Kolejną zaletą, gdy chodzi o wykonanie jest podwójny profil sześciokątny. Dzięki niemu możliwe jest idealne połączenie kształtowe między śrubą a kluczem co zapobiega ryzyku ześlizgnięcia się go podczas prowadzenia prac.

Klucze JOKER z ciekawymi funkcjami

Jak przystało na wysokiej klasy narzędzia w tym produkcie znajdziemy też kilka praktycznych udogodnień. Wszystko dlatego, że w tym modelu producent zastosował udoskonaloną i rozwartą część główki , dzięki czemu możliwe było ich wdrożenie. Jedną z nich jest chociażby wyposażenie kluczy JOKER w specjalną funkcję przytrzymywania. Dzięki temu śruba czy też nakrętka pewnie są  umieszczone w szczękach klucza co powoduje, że zmniejsza się ryzyko ich zagubienia. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest też system wyszukiwania narzędzi nazwany „Take it easy”. W praktyce polega on na tym, że każdy rozmiar klucza JOKER jest oznaczony osobnym kolorem, dzięki czemu odnalezienie odpowiedniego narzędzia wśród całej palety innych jest banalnie proste.

Obejrzyj poniżej film prezentujący klucze Wera JOKER:

Klucze JOKER – rozmiary

A jakie rozmiary kluczy płasko-oczkowych JOKER można zakupić? Poniżej prezentujemy tabelę obrazująca właśnie tą kwestię:

Numer katalogowy: Rozmiar:
05073268001 8 mm
05073270001 10 mm
05073271001 11 mm
05073272001 12 mm
05073273001 13 mm
05073274001 14 mm
05073275001 15 mm
05073276001 16 mm
05073277001 17 mm

Oprócz tego można także zakupić rozmiary 18 i 19 mm.

Warto także zaznaczyć, że możemy nabyć zarówno pojedyncze rozmiary prezentowane powyżej jak i kompletny zestaw kluczy JOKER (4, 6, 8 oraz 11-częściowy). Ta druga opcja wydaje się z resztą dość ciekawa, gdyż zakupując taki cały zestaw zyskujemy cały przekrój różnych rozmiarów osadzonych w gustownym etui.

 

Czy warto kupić klucze JOKER?

Reasumując nasze rozważania powiedzmy jeszcze, czy ten produkt jest wart swojej ceny? Otóż odpowiedź może być tu tylko jedna i brzmi ona – jak najbardziej tak! Oczywiście klucze JOKER, tak jak i inne narzędzia WERA są stosunkowo drogie, lecz w tym wypadku za kosztami idzie fantastyczna jakość co sprawia, że całościowo z zakupu będzie z pewnością zadowoleni. Aby jednak mieć pewnośc, że otrzymamy w pełni oryginalny produkt dobrze przemyślmy tez to, gdzie kupić klucze WERA JOKER. Najlepszym źródłem będą tu chociażby autoryzowani dystrybutorzy tychże narzedzi.