outlet OUTLET

promocje PROMOCJE

producenci PRODUCENCI

  • Kategorie
  • Szukaj
  • Imadła, ściski i akcesoria

Imadło czy inaczej ściskacz/zwornica to niezbędne narzędzie którego nie może zabraknąć w żadnym warsztacie. Jest to narzędzie wprost niezastąpione. Służy do mocowania elementów, które zamierzamy poddać obróbce. Większe, nowoczesne, maszynowe imadła dodatkowo posiadają korpus oraz elementy, dzięki którym można zamocować je na stole bądź obrabiarce.

Poza samymi ściskami dostępne są także akcesoria które pomagają w utrzymaniu obrabianego materiału czy już podczas samej obróbce, poprzez nr. możliwość obrotu imadła.

113.26 -20%
90.55
113.26 -20%
90.55

Co różni profesjonalistę czy doświadczonego majsterkowicza od kompletnego amatora? Amator, zapytany o podstawowe narzędzia, bez których nie może obejść się żaden warsztat wymieni młotki, klucze, śrubokręty. Profesjonalista lub doświadczony majsterkowicz zawsze do tej listy doda imadła oraz ściski, najlepiej wraz z akcesoriami.

Dlaczego? Ponieważ zarówno imadła, jak i ściski stanowią podstawowe wsparcie w obróbce drewna czy metali, ale równie dobrze mogą służyć do pracy z innymi materiałami. Dobrego imadła nie zastąpi żaden pomocnik, tak jak dobrych ścisków nie zastąpi nawet kilka par dodatkowych rąk. Dlaczego?

Imadło to bardzo proste narzędzie, którego głównym celem jest utrzymywanie obrabianego przedmiotu bądź materiału w pozycji, w jakiej chcemy go utrzymać. Dobre imadło zapewnia pewny chwyt, solidne mocowanie i przede wszystkim stabilność podczas pracy. Jeśli chodzi o ściski, nie tylko o typowe ściski stolarskie, to ich rolą jest zwykle utrzymywanie połączenia poszczególnych elementów (najczęściej podczas obróbki lub klejenia) czy też po prostu odpowiednie dociśnięcie do siebie dwóch powierzchni. Zarówno imadła, jak i ściski warto mieć w swoim warsztacie czy garażu, nawet jeśli nie korzysta się z nich codziennie. A jakie i ile dokładnie?

Imadła i ściski stolarskie dla profesjonalistów i nie tylko. W które z tych narzędzi powinien zaopatrzyć się każdy majsterkowicz?

W naszym sklepie z imadłami i ściskami stolarskimi znajdziesz te narzędzia w najróżniejszych wersjach – poczynając od tych najprostszych i najtańszych, po wyjątkowo skomplikowane i stworzone z myślą o profesjonalistach. Proste i tanie imadła mogą być jednak nadal i są stosowane również przez profesjonalistów, zwłaszcza tych, którzy potrzebują do swojej pracy wielu różnych imadeł, a ich prostą budowę i niską cenę uznają za ważne zalety. A skoro mowa o ilości, to ile imadeł oraz ścisków powinno znajdować się w posiadaniu profesjonalisty, a ile wystarczy przeciętnemu, początkującemu majsterkowiczowi?

Jeśli chodzi o amatorów, którzy korzystają z imadeł czy ścisków stolarskich jedynie okazjonalnie, na przykład do:

·         naprawy starej ramy,
·         przycięcia stalowej rurki,
·         sklejenia szuflady,
·         przytrzymania aluminiowej prowadnicy,
·         obrabiania płyty drewnopochodnej,

taki minimalny zestaw powinien składać się z jednego imadła i co najmniej dwóch ścisków. W przypadku profesjonalistów, ilość imadeł zwykle wzrasta co najmniej do kilku, a ścisków co najmniej do kilkunastu. Oczywiście, oprócz tych narzędzi, profesjonaliści zwykle posiadają również specjalistyczne akcesoria dla stolarzy.

Jakiego typu imadła oraz ściski znajdziesz w naszym sklepie? Które akcesoria mogą Cię zainteresować?

Narzedziowy24.eu to w pełni profesjonalny sklep z imadłami, ściskami oraz akcesoriami, które warto mieć w praktycznie każdym domu czy warsztacie. W naszej ofercie znajdziesz między innymi:

·         imadła do wiertarki,
·         stojaki do wiertarki,
·         imadła stolarskie,
·         statywy,
·         ściski stolarskie,
·         imadła warsztatowe,
·         akcesoria stolarskie,
·         narzędzia stolarskie.

Z wymienionych typów narzędzi szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się ściski sprężynowe, proste ściski stolarskie nastawne, ściski stolarskie szybkozaciskowe, imadła uniwersalne, imadła ręczne, imadła przykręcane, szczypce zaciskowe oraz imadła wiertarskie. Jeśli chodzi o same akcesoria, to tu największe powodzeniem mają szczęki dociskowe do imadła, podkładki równoległe (w drewnianym stojaku), uniwersalna podstawka montażowa czy drążek rozporowy do ościeżnic drzwi.

# imadła, ściski i akcesoria Beta

# imadła, ściski i akcesoria Cromwell

# imadła, ściski i akcesoria Forum

# imadła, ściski i akcesoria Irwin

# imadła, ściski i akcesoria Kuźnia Sułkowice