outlet OUTLET

promocje PROMOCJE

producenci PRODUCENCI

  • Kategorie
  • Szukaj
  • Klucze pneumatyczne

Klucze pneumatyczne to narzędzie służące do łatwego i bezproblemowego dokręcania lub odkręcania różnego rodzaju śrub bez użycia dużej siły. Najczęściej klucze pneumatyczne wykorzystywane są w warsztatach samochodowych. Zapewniają szybkie i dokładne dokręcenie śrub, gwarantując bezpieczeństwo i pewność działania. Zastosowanie kluczy pneumatycznych jest odpowiednie także w momencie gdy śruba jest zapieczona, bądź niemożliwe jest jej ręczne dokręcenie.

Klucz pneumatycznyfunkcjonuje dzięki układom sprężonego powietrza, które mają za zadanie wytwarzanie niezbędnej do tego energii. Do prawidłowego funkcjonowania narzędzia wymagane jest użycie sprężarki. Generalnie zasada działania klucza pneumatycznegojest dosyć prosta, mianowicie powietrze jest wtłaczane do cylindra, wewnątrz którego jest wirnik. Przetaczanie go z jednej strony na drugą pozwala na obracanie się wirnika, w wyniku czego tworzy się energia, która trafia na wał napędowy oraz inne elementy konstrukcyjne. W ramach wzrostu krążenia powietrza wewnątrz narzędzia, wirnik obraca się coraz szybciej a co za tym idzie daje wyższy moment obrotowy.

 

Podczas wyboru klucza pneumatycznego niezwykle istotnym elementem jest rozmiar uchwytu nasadki, który podaje się w calach oraz rozmiar wlotu powietrza podawany w milimetrach. Kolejne ważne parametry to: maksymalny moment obrotowy, maksymalne ciśnienie oraz kierunek pracy (lewo, prawo, w obydwie strony). Dobór narzędzia z odpowiednimi parametrami technicznymi warunkuje rodzaj wykonywanej pracy. Zarówno profesjonalni użytkownicy, jak i hobbyści znajdą w tym zakresie satysfakcjonujące ich rozwiązanie.

# jak działa klucz udarowy