outlet OUTLET

promocje PROMOCJE

producenci PRODUCENCI

  • Kategorie
  • Szukaj
  • Liniały, listwy, płyty granitowe

Jeżeli zależy Państwu na precyzyjnych pomiarach to z pewnością w warsztacie nie powinno zabraknąć takich narzędzi jak liniały, listwy, płyty granitowe, na których należy ustawiać czułe urządzenia pomiarowe, mechaniczne i elektroniczne.


Materiał z którego wykonuje się tego typu produkty to granit. W przeciwieństwie do stali czy żeliwa, granit cechuje niska rozszerzalność pod wpływem ciepła, a także nie mają zadziorów, nie korodują i są łatwe w przechowywaniu.


Precyzyjne produkty granitowe są wykonane wg. najwyższych standardów, tak aby dostarczyć precyzyjną powierzchnię, na bazie której można dokonać prawidłowych pomiarów. Obecnie w naszej ofercie posiadamy: liniał granitowy pryzmowy, liniał granitowy prosty, listwy precyzyjne oraz płyty pomiarowe granitowe.


Jeżeli jednak nie znalazłeś w naszej ofercie online produktu którego szukasz, skontaktuj się z nami. Staramy się każdego dnia wzbogacać nasz sklep  o nowe produkty, które spełnią oczekiwania każdego klienta.

Liniały ze stali

Liniały stalowe ze stali nierdzewnej są jednym z elementów wyposażenia prawie każdego warsztatu. Większość ludzi je zna, niezależnie od tego, czy pracują w budownictwie lub inżynierii, czy też pracowali z liniałami stalowymi w szkole lub na studiach.

Liniały do pomiaru płaskości są niezbędne, gdy ważna jest dokładność. Stalowe liniały są z natury dokładniejsze niż składane narzędzia do mierzenia, ponieważ są wykonane z jednego kawałka, co eliminuje nawet niewielkie niedokładności. Liniały do trasowania mają przewiercone skale na zewnątrz i wewnątrz do bardzo precyzyjnego, a jednocześnie prostego trasowania i oznaczania. Dzięki licznym podziałkom z nawierconymi otworami za pomocą rysika traserskiego lub ołówka liniały można również wykorzystać jako cyrkle. Nowa generacja liniałów znakujących gwarantuje niezawodność i dokładność każdego naniesionego ołówkiem znaku na obrabianej powierzchni.

Liniały stalowe występują w wersji sztywnej i elastycznej. Chociaż ich głównym celem jest dokładne odmierzanie, mogą być również używane jako prowadnice do wyznaczania linii, a jeśli są wystarczająco wytrzymałe, także do cięcia. Cieńsze, bardziej elastyczne liniały mogą być również używane do mierzenia powierzchni zaokrąglonych lub zakrzywionych.

Duży wybór ułatwia pracę | sklep z liniałami

Nasz sklep z liniałami oferuje wersje droższe oraz równie dobrej jakości, ale tanie liniały. Wszystkie dostarczane są przez renomowanych producentów takich jak Cromwell i Forum. Różnice w cenie wynikają z różnych procesów produkcyjnych, od których zależy również dokładność i czytelność. Większość z nich jest wykonywana poprzez wycięcie pożądanej długości z rolki taśmy stalowej sprężynowej. Liniały wykonane tą metodą nadają się do większości prac i są niedrogie. Droższe liniały nie są wytłaczane, lecz wycinane z blachy stalowej (tłoczenie spowodowałoby wygięcie materiału), a krawędzie są szlifowane. Podziałki są frezowane, znacznie głębsze, trwalsze i łatwiejsze do odczytania nawet w słabych warunkach oświetleniowych. 

Liniały warsztatowe dostępne są też w różnych długościach — w zależności od tego, czego potrzebujesz. Precyzyjne liniały 1000 mm oraz liniały 2000 dostępne są w wersji ze stali normalnej, z podziałką zaczynającą się 5 mm od krawędzi po obu stronach. Można również kupić liniały stalowe 1000 mm z fazowaną krawędzią i polerowaną, galwanizowaną powierzchnią bez marginesów pomiędzy krawędzią a skalą. W naszym sklepie można również wybierać spośród wielu innych wzorów i długości. Liniały traserskie 500, 1500 lub 3000 mm wykonane ze stali normalnej mają precyzyjnie obrobione krawędzie i powierzchnie i są stosowane do dokładnych pomiarów w budowie maszyn i w warsztacie. 

Liniały — precyzyjne narzędzia na długie lata

Liniały zawsze były wytwarzane z różnych materiałów i w szerokiej gamie rozmiarów. Pierwsze modele były wykonane z drewna, a wynalezienie tworzyw sztucznych doprowadziło do rewolucji w projektowaniu tych niewiarygodnie prostych, ale przydatnych narzędzi. Jednak tam, gdzie wymagana jest absolutna trwałość i długowieczność, wykorzystuje się liniały wykonane ze stali.

Stalowe liniały, w przeciwieństwie do tych wykonanych z drewna lub plastiku, są bardzo trwałe i z pewnością przetrwają długo. Są one odporne na pękanie, ścieranie oraz ogólne zużycie i uszkodzenia. Nie można ich łatwo przeciąć lub wyłamać, co jest bardzo przydatne, jeśli ma być używany do mierzenia, a następnie pomocy podczas cięcia materiałów. Warto również zaznaczyć, że stal jest jednym z najczęściej poddawanych recyklingowi materiałów na świecie. W 100% nadaje się do recyklingu. Liniały do pomiaru płaskości są więc przyjazne dla środowiska, trwałe, dokładne, precyzyjne i długowieczne. Nic więc dziwnego, że przetrwały próbę czasu.