outlet OUTLET

promocje PROMOCJE

producenci PRODUCENCI

  • Kategorie
  • Szukaj
  • Nasadki i akcesoria

Nasadki i akcesoria to kategoria w której znajdują się głównie: nasadki udarowe, nasadki trzpieniowe, pokrętła, przedłużki i zestawy wraz z akcesoriami.

Wśród producentów oferowanych nasadek znajdują się renomowane firmy takie jak: BAHCO, BETA, CROMWELL czy GEDORE.

Sklep narzedziowy24.eu wciąż rozszerza swoją ofertę, dlatego jeżeli nie odnalazłeś szukanego produktu skontaktuj się z nami, najprawdopodobniej będziemy w stanie zaoferować poszukiwany produkt od jednego z naszych dostawców.

89.96 -29%
63.64
89.96 -29%
63.64

Nasadki udarowe to precyzyjne narzędzia, które stanowią najważniejszą część klucza nasadowego. Pasują do nakrętek, śrub lub innych elementów złącznych. Nasadki są przeznaczone do pracy na bardzo twardych materiałach, takich jak beton, i dlatego muszą być wykonane z wysokiej jakości materiału.

Standardowe nasadki są zazwyczaj wykonane z chromowo-wanadowej stali narzędziowej. Stop ten powstaje w wyniku połączenia chromu i wanadu. Gotowy produkt może być formowany w nasadki, które są gładkie, twarde, polerowane na wysoki połysk i odporne na korozję. Jest to idealne uzupełnienie narzędzi ręcznych dla mechaników. Twardość zapobiega ich odkształcaniu się pod wpływem wysokich momentów obrotowych, dzięki czemu elementy złączne nie mogą się odkleić. Jednakże ta sama twardość sprawia, że nie nadają się one do użytku udarowego. 

Nasadki udarowe są często wzmacniane wolframem i molibdenem. Niektóre są wykonane w całości z wysokiej jakości chromowo-molibdenowej stali, która składa się z elementów stopowych chromu, molibdenu, żelaza i węgla. Dzięki temu produkt końcowy jest twardszy niż chromowo-wanadowy, zwłaszcza w przypadku zastosowań wymagających dużej siły uderzenia, takich jak klucze pneumatyczne lub mocne, akumulatorowe klucze udarowe. Pistolety udarowe wykorzystują obracający się młot i kowadło wewnątrz narzędzia, które mogą wywierać duże siły uderzenia na elementy złączne, aby uwolnić je od grubych osadów rdzy. Ponadto, stop chromowo-molibdenowy jest bardziej plastyczny, więc może wytrzymać wielokrotne uderzenia młotkiem bez uszkodzeń. 

Nasadkami udarowe a zwykłe — czym się różnią?

Ścianka nasadki udarowej jest o około 50% grubsza od ścianki zwykłej nakładki do narzędzi ręcznych. Dzięki temu nadaje się do stosowania z pneumatycznymi narzędziami udarowymi, podczas gdy zwykłe nasadki powinny być używane tylko z narzędziami ręcznymi. Różnica ta jest najbardziej widoczna w rogu gniazda, gdzie ściana jest najcieńsza. Jest to na ogół pierwsze miejsce, w którym mogą nastąpić pęknięcia na skutek drgań podczas eksploatacji. 

Istotną różnicą jest również to, że nasadki do kluczy udarowych mają na końcu uchwytu poprzeczny otwór, w którym można zastosować trzpień i pierścień blokujący lub kowadełko z trzpieniem blokującym. Dzięki temu nasadka jest pewniej zamocowana na końcówce klucza udarowego nawet przy dużych obciążeniach.

Ponadto, nasadki udarowe wykonane są ze stali chromowo-molibdenowej. Materiał ten sprawia, że są one bardziej elastyczne, co pomaga uniknąć nietypowych odkształceń lub uszkodzeń kowadełka narzędzia. Zwykłe nasadki wykonane ze stali chromowo-wanadowej są strukturalnie bardzo wytrzymałe. Jednakże ten rodzaj stali jest zazwyczaj bardziej kruchy i dlatego jest podatny na złamania w wyniku wstrząsów i wibracji. Z tego powodu standardowe nasadki są idealnym rozwiązaniem dla narzędzi ręcznych.

Duży wybór nasadek w sklepie internetowym

Stosowanie odpowiednich nasadek przyczynia się do optymalnej wydajności narzędzi, ale przede wszystkim do bezpieczeństwa w miejscu pracy. Nasz sklep z nasadkami oferuje bardzo duży wybór pojedynczych nasadek, ale także kompletne zestawy narzędziowe, które przydadzą się w każdym warsztacie. Zawierają one różne rodzaje i wielkości uchwyty do końcówek, a w tym nasadki udarowe 1/2, oraz popularne nasadki udarowe 3/4, a także przydatne złącza, pokrętła i przedłużki. Renomowani producenci tacy jak BAHCO, BETA, CROMWELL czy GEDORE są synonimem wysokiej jakości. Dlatego właśnie znajdziesz tutaj tanie nasadki udarowe, które będą Ci służyć przez wiele lat.