Jak wybrać narzedzia dla siebie? - marki narzedzi warsztatowych

Nikt nie zaprzeczy, że przy wyborze warsztatu samochodowego najważniejszą rzeczą, którą klient bierze pod uwagę jest renoma i umiejętności mechanika. Jednak przy technologii, jaka zdominowała współczesny przemysł samochodowy sam kunszt to za mało aby wykonać usługę dla klienta na najwyższym poziomie. Potrzebny jest do tego odpowiedni sprzęt, najlepiej dobrych i sprawdzonych producentów narzędzi warsztatowych, który posłuży nam przez lata.

Zakup narzędzi samochodowych powinien być przemyślany pod kątem prac i usług jakie chcemy nim wykonywać. Istotne jest również czy zakład, który otwieramy ma mieć profil profesjonalny czy półamatorski. Dla każdego z tych typów warsztatów samochodowych polecane są inne marki narzędzi warsztatowych. Jednak nim zastanowimy się, u których producentów narzędzi do warsztatu chcemy zainwestować, musimy rozeznać się, czego generalnie potrzebujemy i jakie specjalistyczne narzędzia warsztatowe są w naszej branży niezbędne.

Co powinno się znaleźć w wyposażeniu Twojego warsztatu samochodowego oraz jak trafnie wybrać producenta narzędzi warsztatowych?

Żaden porządny warsztat nie może funkcjonować bez podstawowej infrastruktury. Zanim więc zaczniesz rozglądać się za poszczególnymi maszynami i przyborami, zaprojektuj swoją przestrzeń ergonomicznie – rozważ wielkość warsztatu, lokalizację, w jakiej chcesz działać, a także zadbaj o to, aby mieć podstawowe meble tj. szafki czy stoły, które są przydatne w warsztacie.

Każdy mechanik wie, że podstawowym narzędziem jego pracy są klucze płaskie. Podczas zakupu musimy zwrócić uwagę na to ile jest ich w komplecie i czy producent narzędzi do warsztatu, od którego kupujemy, zadbał o należytą jakość sprzętu. Standardowe rozmiary kluczy, które powinny znaleźć się w każdym zestawie to: 6×7, 8×9, 10×11, 12×13, 14×15, 16×17, 18×19, 20×22, 21×23, 24×27, 25×28, jak również 30x32mm. Czasem jednak potrzebujemy niestandardowego rozmiaru klucza. Wtedy warto wybrać się do producenta narzędzi warsztatowych w celu nabycia go oddzielnie.

Popularniejszymi markami narzędzi warsztatowych, produkującymi klucze płaskie, które spotkamy w wielu punktach napraw są m.in.  

Firmy te możemy również polecić jako producentów innych narzędzi do warsztatu tj. klucze płasko-oczkowe czy grzechotki. Bez tych przyrządów warsztatu nie można nazwać kompletnym. Jak pokazuje doświadczenie mechanicy ulubili sobie narzędzia niemieckich marek (np. Stahlwille). Jednak polscy producenci tacy jak YATO czy Cromwell również nie odbiegają w jakości tworzonego sprzętu i cieszą się dużą rozpoznawalnością nie tylko w kraju ale także i za granicą. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą wymienionych powyżej marek narzędziowych pod załączonymi linkami lub w sklepach internetowych, które dystrybuują specjalistyczne narzędzia warsztatowe.

W punkcie napraw bardzo istotne są także dobre i dedykowane dla mechaników śrubokręty. Bez tego ani rusz! Śrubokręty, które są przeznaczone do pracy w branży samochodowej często są wyposażone w magnetyzer oraz wygodną rękojeść. Przy zakupie śrubokrętu sprawdź czy producent narzędzi do warsztatu zadbał o to, aby sprzęt był wyposażony w specjalną, antypoślizgową powłokę, która zapewni Ci komfortową pracę.


Jakiej marki narzędzia warsztatowe wybrać do pracy przy zawieszeniu i diagnistyce?

W każdym dobrym filmie, w jakim pojawia się postać mechanika samochodowego, napotkamy kadr przedstawiający fachowca majstrującego przy podwoziu. W rzeczy samej, spędzanie czasu pod samochodem jest wpisane w naturę tego zawodu. Warto więc zadbać o swoją wygodę i zakupić dobry podnośnik typu żaba, czy dźwignik tłokowy, który zapewni nam bezpieczne i sprawne unoszenie naprawianego auta. Sprawdzeni producenci narzędzi do warsztatu, którzy w swojej ofercie posiadają podnośniki i dźwigniki to np. Holmatro, YATO czy Kennedy. Przykładowy podnośnik, do którego zaufanie ma wielu mechaników możesz zobaczyć pod linkiem - https://narzedziowy24.eu/Podnosnik-samochodowy-T238-2-TONY-KEN5036320K-Kennedy-p8609. Posiada on mocne, stalowe podwozie, które zapewnia stabilność pod obciążeniem, a także skrętne i dobrze wykonane kółka.

W kwestii sprzętu diagnostycznego musimy wspomnieć o niezbędnikach. Należą do nich m.in. tester akumulatora, urządzenie do kontroli i ustawiania świateł, analizator spalin, tester świec żarowych do silników typu Diesel czy urządzenie badające sprawność układu hamulcowego. Wszystkie te przybory pomogą dobrze określić stan techniczny w jakim znajduje się pojazd. Gdy decydujemy się na prowadzenie diagnostyki w naszym warsztacie, bardzo ważne jest aby wyposażenie w tym zakresie było profesjonalne i sprawdzonych marek narzędzi warsztatowych, ponieważ od tego zależeć będzie późniejsze bezpieczeństwo naszych klientów.

BHP pracy mechanika - co producenci narzedzi warsztatowych oferują w tym zakresie?

Jeśli uważnie przeczytałeś niniejszy artykuł, mniej więcej wiesz już od czego zacząć i gdzie szukać zaopatrzenia do swojego warsztatu. Jest jednak jeszcze jedna kwestia, do której chcielibyśmy nawiązać, ponieważ według nas to sprawa istotna, a wielu zapracowanych fachowców niestety ignoruje tę część dbałości o swoje stanowisko pracy. Chodzi mianowicie o BHP pracy mechanika samochodowego.

Czy w tym zakresie producenci narzędzi do warsztatów mają nam coś do zaoferowania? Po pierwsze – wysokiej jakości sprzęt. Nie da się ukryć, że na bezpieczeństwo pracy będzie miał wpływ dobrej marki podnośnik czy sprzęt diagnostyczny. Ponadto producenci narzędzi warsztatowych oferują także całą gamę dodatków, które pozwolą Ci zadbać o higienę pracy. Artykułami tego typu są np. chusteczki dezynfekujące, zawierające alkohol. Stosuje się je do odkażania różnych narzędzi nie tylko w zakładach samochodowych, ale też np. na salach operacyjnych. Warto również zainwestować w chusteczki czyszczące firmy SCRUBS - https://narzedziowy24.eu/Chusteczki-czyszczace-SCRUBS-In-A-Bucket-72szt-p36593. Uwierz, że dzięki temu małemu dodatkowi puścisz ciągłą walkę ze smarami i innymi zabrudzeniami dłoni w niepamięć.

scrubs

Mamy nadzieję, że nasz artykuł z poradami jakiej marki narzędzia do warsztatu samochodowego kupić, pomógł Ci w ocenie czego potrzebujesz i któremu producentowi narzędzi warsztatowych warto zaufać. Jeśli jednak nadal nie jesteś pewien zachęcamy do zapoznania się z innymi artykułami i opisami sprzętu na naszej stronie internetowej – narzędziowy24.eu.