Klejenie lusterek w aucie wydawać by się mogło prostą oraz banalną czynnością. Aby jednak zrobić to w sposób należyty, warto postawić z pewnością na wysokiej jakości produkt. Jako przykład takiego wyrobu podać możemy chociażby zestaw Loctite AA 319, który doskonale sprawdzi się właśnie w tego rodzaju sytuacjach. Kiedy więc zastanawiasz się, czym przykleić lusterko, to Loctite 319 AA będzie tu idealny!

Spis treści:
1. Produkty Loctite - doceniane przez cały świat!
2. Loctite AA 319 - nie tylko dla mechaników!
3. Loctite AA 319 instrukcja stosowania
4. Sklep Loctite, jaki wybrać?

Produkty Loctite - doceniane przez cały świat!

Na samym początku przedstawmy nieco w skrócie markę Loctite. Jest ona bowiem doskonale znana ze swojej wysokiej jakości oraz nieprzeciętnych właściwości. Dosyć wspomnieć, że ich wyrób oznaczony jako Loctite 243 jest w opinii wielu ekspertów najpopularniejszym środkiem do uszczelniania połączeń gwintowych na świecie! Taka rekomendacja sprawia, że z pewnością nie powinniśmy mieć żadnych wątpliwości co do tego, czy warto zaufać produktom Loctite.

Loctite AA 319 - nie tylko dla mechaników!

Standardowym zastosowaniem dla opisywanego produktu jest skuteczne klejenie różnego rodzaju materiałów. Oznacza to zatem, że będzie on doskonałym sposobem, nie tylko na przyklejanie szklanych elementów (takich jak chociażby wspomniane wcześniej lusterka samochodowe), lecz również metali, ceramiki i inne tworzywa sztuczne. Szczególnie cenne są jego właściwości klejenia ceramicznych powierzchni. Któż z nas nie przeżył przecież chociaż raz sytuacji, gdy uszkodzeniu uległ wyrób wykonany właśnie z tego surowca? Teraz dzięki Loctite AA 319 można szybko naprawić tak powstałą szkodę.

loctite319

Loctite AA 319 AA instrukcja stosowania

Chociaż sam produkt Loctite AA 319 nie wydaje się skomplikowany w użyciu, to jednak dla osiągnięcia jak najlepszego efektu, warto posiłkować się też innym wyrobem tego producenta, oznaczonym jako Loctite 7649. Jest to nic innego po prostu jak specjalny aktywator znacząco pomagający w pracy. Najpierw przed rozpoczęciem klejenia za pomocą zestawu do klejenia Loctite AA 319, należy dokonać odtłuszczenia powierzchni, za pomocą właśnie wspomnianego aktywatora Loctite 7649. Warto oczywiście wykonać tę czynność jak najdokładniej, gdyż im czystsza będzie powierzchnia, tym lepszą przyczepność uzyskamy. W tym miejscu warto również pamiętać chociażby o tym, że najlepsze utwardzenie uzyskamy wtedy, gdy Loctite 7649, naniesiony zostanie na jedną z klejonych powierzchni, zaś na drugą położymy sam klej. Dodajmy, że środek ten stosuje się do szczelin o średnicy do 0,1 mm. Kiedy natomiast jest ona większa (lecz maksylanie może mieć 0,5mm), to Loctite 7069 trzeba nanieść na obie powierzchnie. Z powodu ultraszybkiego utwardzania się produktu należy dokonać połączenia w ciągu maksymalnie jednej minuty. Po zakończeniu już wszystkich czynności nie poddawajmy klejonej struktury żadnym obciążeniom do 72 godzin po operacji. Grozi to bowiem, że efekty klejenia będą niezadowalające.

loctite7649

Sklep Loctite, jaki wybrać? Gdzie kupić?

No dobrze skoro wiemy, że warto postawić przy pracy na produkty oraz kleje Loctite oraz inne produkty tego producenta, to powiedzmy jeszcze, gdzie można je kupic. Najlepiej swoje kroki w tym celu skierować do pewnego sprzedawcy, którym jest oficjalny dystrybutor Loctite, czyli sklep internetowy Narzedziowy24.eu. Tylko zakupy u pewnych sprzedawców zagewarantują nam oryginalność towaru oraz szybką dostawę.