Klucze trzpieniowe, nazywane również imbusami, to szeroka gama narzędzi ręcznych używanych do odkręcania i przykręcania śrub. Występują one głównie z otworem sześciokątnym, ale nie tylko. Do najpopularniejszych rodzajów kluczy imbusowych zaliczamy te z końcówką: HEX, TORX, kulką, rękojeścią. Najpopularniejsze kształty to natomiast model T oraz L. Poniżej prezentujemy trzy rodzaje popularnych, solidnych, pewnych propozycji, które cieszą się dużym zaufaniem wśród naszych Klientów!

Zestaw kluczy trzpieniowych 1,5-10 mm z kulistą końcówką; 9-częściowy zestaw 96432601 Stahlwille

Zestaw 96432601 to propozycja prosto z Niemiec. Marka Stahlwille wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientom biznesowym, którzy oczekują dużej wydajności i długiego czasu użytkowania narzędzi. Zastosowanie stali chromowo-wanadowej oraz oksydowanie sprawia, że klucze są mocne, nie obrabiają się przy cięższej pracy. Zawartość zestawu to podstawowy, najbardziej popularny zakres imbusów w rozmiarach 1,5-10 mm. Zakończenie kulką ułatwia pokręcanie i sprawia, że praca operatora staje się lżejsza i bardziej wydajna. Ułożenie kluczy w uchwycie z tworzywa sztucznego, na którym widnieją rozmiary, pozwala na uporządkowanie narzędzi oraz łatwiejszą identyfikację.

Komplet klucz trzpieniowych kątowych 6-kątnych z rękojeścią; 96T/S5P BETA

Klucze trzpieniowe w zestawie 96T/S5P z ergonomiczną, wygodną rączką zapewniają wydajną pracę nawet w trudno dostępnych miejscach. W tym zestawie znajdują się klucze trzpieniowe kątowe w rozmiarach 2,5-6 mm. Klucze przeznaczone są do śrub z otworem sześciokątnym. Wysoka jakość wykonania oraz poziom funkcjonalności gwarantowane są przez znanego i cenionego producenta narzędzi, jakim jest włoska marka Beta.

Zestaw kluczy trzpieniowych z główką kulistą TORX; 8 szt.; 366 BE H8 32394 WIHA

Komplet 32394 niemieckiej marki WIHA to wydłużone klucze trzpieniowe do gniazd TORX. Wykonanie to stal chromowo-wanadowa, całościowo hartowana, czerniona chemicznie. Zestaw charakteryzuje się najwyższą, przemysłową jakością wykonania. Opisywanym modelem obsłużymy śruby w rozmiarach T9-T40. Główka kulista TORX umożliwia przykręcanie pod kątem do 25°, co zapewnia prostą i szybką obsługę pojedynczych kluczy z zestawu. Prezentowany komplet imbusów przeznaczony jest do wszystkich trudnodostępnych śrub TORX.

Zestaw kluczy trzpieniowych 1,5-10 mm z kulistą końcówką; 9-częściowy zestaw 96432601 StahlwilleKomplet klucz trzpieniowych kątowych 6-kątnych z rękojeścią; 96T/S5P BETAZestaw kluczy trzpieniowych z główką kulistą TORX; 8 szt.; 366 BE H8 32394 WIHA

Imbusy 96432601 Stahlwille         Imbusy 96T/S5P BETA        Imbusy TORX 32394 WIHA

Podsumowanie

Ta krótka prezentacja kluczy trzpieniowych pokazuje, że występuje kilka rodzajów imbusów, które mają różne zastosowanie i są skierowane do określonych odbiorców. Warto zatem przed zakupem zastanowić się nad kilkoma prostymi warunkami, które muszą spełnić nasze klucze. Należą do nich:

  • rozmiar klucza,
  • rodzaj gniazda, do którego będzie stosowany,
  • ilość śrub do okręcenia/przykręcenia,
  • możliwość dostępu do śrub.

Są to podstawowe wytyczne, które powinny pomóc nam w odpowiednim dobrze narzędzia, którego potrzebujemy do pracy.