Loctite 577 to jednoskładnikowy i szybki uszczelniacz o wysokim poziomie lepkości. Używany jest do uszczelniania złączek metalowych od ¾” do 3”. Najczęściej wykorzystywany jest na stalach nierdzewnych – gdy nie ma potrzeby aktywowania powierzchni. Co jeszcze powinieneś wiedzieć o tym produkcie?

Jak działa uszczelniacz Loctite 577?

Używanie uszczelniacza Loctite 577 jest bardzo proste i intuicyjne. Co dokładnie należy zrobić? Najpierw nanieść zamkniętą wstęgę produktu (360°) wzdłuż drugiej nitki gwintu (nie pokrywając pierwszej nitki gwintu). Następnie nanieść materiał w gwinty – tak, aby dokładnie wypełnić szczeliny. W ten sposób wykonujemy zadanie polegające na uszczelnieniu danego układu.

Ważny krokiem w przypadku uszczelniania za pomocą Loctite 577, jest także sprawdzanie poprawności złącza. W tym kroku należy zweryfikować jego szczelność. W praktyce dobrze zmontowane złącze to takie, które nie wykazuje żadnych uchybień. Jego szczelność można sprawdzić błyskawicznie pod niskimi ciśnieniami. Pamiętajmy jednak, że czasami dla uzyskania maksymalnego poziomu szczelności w pełnym zakresie pracy, trzeba odczekać jakiś czas. Zazwyczaj jest to około 24 godziny. Uwaga! Pracując z produktami Loctite, musisz pamiętać, żeby zawsze wykonywać złącza zgodnie z zaleceniami producenta.


Uszczelniacz Loctite 577 – właściwości techniczne i zalety

Loctite 577 zapobiega luzowaniu się połączeń i powstawaniu przecieków przy obciążeniach statycznych i dynamicznych. Produkt wypełnia szczeliny do 0,25 mm, jest odporny na wysokie temperatury i zanieczyszczenia. Utwardza się nawet w przypadku powierzchni lekko zanieczyszczonych różnymi olejami, jak np. chłodziwa, smary, płyny antykorozyjne i ochronne czy zmywacze zawierające substancje powierzchniowo czynne i inhibitory korozji.

Loctite 577 zarejestrowany jest w kategorii NSF P1 do stosowania jako uszczelniacz, gdy nie ma możliwości kontaktu z żywnością ani w pobliżu nie znajduje się miejsce przetwarzania żywności.

Zastanawiasz się, co jeszcze wyróżnia uszczelniacz marki Loctite? Przede wszystkim:
  • wytrzymałość przy demontażu,
  • maksymalna średnica gwintu: M80 / R3",
  • moment zerwania: 11 Nm,
  • zakres temperatur pracy: -55°C aż do +150°C.
Zatem, czy wiesz jakie korzyści zyskujesz, decydując się na pracę z uszczelniaczem Loctite 577? Do najważniejszych zalet jego stosowania należą:
  • pewna marka (niemiecka, sprawdzona jakość) oraz skuteczność podparta licznymi badaniami i testami,
  • szybkie działanie i łatwa aplikacja,
  • nie wymaga mieszania,
  • długi czas na rynku – sprawdzone działanie.