Rodzaje i zastosowanie młotków – przegląd oferty

Wśród bogatego asortymentu, jaki oferuje nasz sklep, nie zabrakło również jednego z podstawowych narzędzi ręcznych, mianowicie młotka. Na jaki model warto się zdecydować?

Młotki – jakie wybrać?

Młotki to szeroko rozumiana kategoria narzędzi do wbijania, pobijania i uderzania, która zawiera w sobie młotki:

  • stolarskie,
  • dekarskie,
  • kamieniarskie,
  • dla elektryków,
  • miedziane,
  • nylonowe,
  • bezodrzutowe…

…oraz akcesoria: trzonki i końcówki obuchów.

Postaramy się dzisiaj przedstawić kilka ciekawych produktów, które swą budową i/lub zastosowaniem nieco odbiegają od tradycyjnego wyobrażenia młotka.

Młotek bezodrzutowy z miękkim bijakiem Gedore

Młotek bezodrzutowy z miękkim bijakiem to rodzaj młotka, który pozwala na delikatne, precyzyjne uderzania w obrabiany materiał bez siły odrzutowej. W głowicy młotka umieszczone są małe kulki stalowe o dużej zawartości węgla, które niwelują odrzut. Poliamidowe zakończenia głowicy pozwalają na bezpieczne uderzenia, a po zużyciu mogą być wymienione. Trzonki w tego rodzaju młotkach wykonywane są najczęściej ze stali malowanej proszkowo lub aluminium, a dla zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu pracy są jeszcze pokryte antypoślizgową gumą.

Młotek miedziany model 1385 Beta

Młotek miedziany 400g 1385/400 to młotek z hikorowym (drewnianym) trzonkiem i głowicą wykonaną z miedzi. Wykorzystanie młotka z miedzi to bezpieczniejsza alternatywa do uderzania obrabianych powierzchni od standardowego młotka stalowego. Powierzchnia miedziana głowicy została zaprojektowana tak, aby była odporna na uderzenia, minimalizując w ten sposób uszkodzenia elementu obijanego i zmniejszając hałas w miejscu pracy. Zastosowanie miedzi zapewnia uderzenia o dużej mocy bez uszkadzania maszyn lub powierzchni, którą obrabia operator. Młotek ten jest idealny do ciężkich zastosowań na maszynach i innych materiałach, które wymagają silnego uderzenia z niewielkimi uszkodzeniami i śladami na modelowanej powierzchni.

Młotek aluminiowy z trzonkiem hikorowym Osca

Młotek aluminiowy z trzonkiem hikorowym wyposażony jest w trzonek drewniany (hickory). Jest to młotek z lekkiego stopu, z głowicą o kształcie cylindrycznym, przeznaczony do kształtowania blach, do wyklepywania, prac montażowych itp. Podczas używania tego typu młotka należy pamiętać, że stosujemy go jedynie do przedmiotów, które są bardziej miękkie niż obuch młotka. Model ten charakteryzuje się włoską produkcją. Wykonany jest z aluminiom obrabianego na zimno, przeznaczony głównie do zastosowań przemysłowych.

Młotek bezodrzutowy z miękkim bijakiem Gedore Młotek miedziany model 1385 Beta Młotek aluminiowy z trzonkiem hikorowym Osca

Młotek bezodrzutowy             Młotek miedziany 1385 Beta      Młotek aluminiowy z trzonkiem hikorowym Osca
z miękkim bijakiem Gedore

Podsumowanie

Obszerna, bogata oferta młotków, które znajdują się w naszym asortymencie, skierowana jest do szerokiego grona odbiorców, z naciskiem na całościowo rozumiany przemysł. Narzędzia pochodzą od renomowanych, sprawdzonych producentów, od lat wspierających naszych klientów w zaopatrzeniu w doskonałe narzędzia, które posłużą przez długi czas!