Wielu majsterkowiczów, którzy posiadają własny warsztat zastanawiać się może nad tym, które narzędzia najlepiej jest wybrać? Nie można się temu dziwić, gdyż wybór producentów jest na prawdę ogromny i bardzo łatwo się w tym wszystkim pogubić. Jednym z rozwiązań mogą być jednak narzędzia BAHCO, które udowadniają już od lat, że dobra jakość broni się sama. Oferta BAHCO jednak zaskakuje jeszcze mocniej – na przykład nożem survivalowym Laplander!

Narzędzia BAHCO – rys historyczny

Początek historii renomowanej marki narzędzi BAHCO można datować na okres około drugiej połowy XIX wieku. Wówczas Göran Fredrik Göransson założył fabrykę, która specjalizowała się w wytwarzaniu stali najwyższej jakości. I właśnie ta jakość jest czymś co wyróżnia markę BAHCO po dziś dzień. Można nawet śmiało powiedzieć, że do dziś pewien symbol z przeszłości został zachowany. Mamy tutaj na myśli rzecz jasna nic innego, jak tylko słynne na całym świecie brzeszczoty BAHCO. Ich znakomite właściwości tnące oraz zwiększona wytrzymałość sprawiają, że świetnie radzą sobie w każdych warunkach. Wróćmy jeszcze jednak na moment do historii marki BAHCO.

Kiedy bowiem wspomniany Göran Fredrik Göransson zakładał swoją fabrykę, to równolegle tworzona była również firma nazywana Enköpings Mekaniska Verkstad. Jej twórcą był szwedzki rzemieślnik Johan Petter Johansson. Trzeba przyznać, że człowiek ten był niezwykle pomysłowy, gdyż już w 1888 roku postanowił opatentować swój najnowszy wówczas wynalazek zwany żelazną ręką. Co ciekawe „żelazna ręka” Johanssona towarzyszy nam, aż po dziś dzień i znana jest obecnie jako nic innego, jak tylko klucz do rur. Oczywiście klucze do rur BAHCO wytwarzane są przez do tej pory właśnie w Szwecji.

Najnowsza historia BAHCO wiąże się już z SNA Europe, która to jest jednym z najbardziej znaczących producentów narzędzi ręcznych i pił. Warto też dodać, że SNA Europe to cześć międzynarodowej korporacji Snap-on Incorporated.

SNA Europe
                                                 (Na zdjęciu: Fabryka SNA Europe w Vitorii-Gasteiz w Hiszpanii)

Piły taśmowe BAHCO – prawdziwy top!

Trzeba przyznać, że jak podkreślają sami eksperci nie tylko narzędzia ręczne BAHCO cieszą się doskonałą opinią. Równie ciekawie prezentuje się oferta firmy, szczególnie w sektorze przemysłowym. Mamy tu rzecz jasna na myśli przede wszystkim piły taśmowe BAHCO. Najczęściej używaną przez klientów z nich jest bimetaliczna taśma 3851. Na taki stan rzeczy wpływ ma to, że odznacza się ona niezwykłą uniwersalnością. W praktyce bowiem piła bimetaliczna typu 3851 może być stosowana zarówno do cięcia aluminium, drewna, plastiku jak i stali nierdzewnej innych twardych materiałów. Inną odmianą tejże piły jest z kolei typ 3853, różniący się innym kształtem zęba. Tej taśmy używa się z kolei do przecinania rur, profili, kształtowników itp.

Sandflex bahco

Narzędzia ręczne BAHCO – klasyka

Jak wspomnieliśmy wcześniej, piły taśmowe BAHCO to coś czego klienci produkcyjni używają bardzo chętnie. Nie wolno jednak zapominać o tym, że w ofercie tego producenta znaleźć mogą coś dla siebie również odbiorcy indywidualni. Ciekawym wyborem mogą być więc klucze płasko-oczkowe oraz całe zestawy narzędzi. Pewną ciekawostką może być też fakt, że marka BAHCO produkuje również wysokiej jakości sprzęt survivalowy. Na szczególną uwagę zasługują tutaj chociażby noże survivalowe Laplander. Często porównywane są one też do popularnych noży MORA. Rzeczywiście patrząc na oba produkty można odnieść wrażenie, że są one do siebie bliźniaczo podobne. Niemniej jednak nóż Laplander BAHCO to produkt posiadający nieco lepsze właściwości, gdy chodzi o cięcie. Nie wolno przecież zapominać, że szwedzka stal jaka zastosowana została w tym wyrobie może fantastycznie sprawdzić się zarówno w warsztacie, jak i w lesie, na rybach czy też w myślistwie.

Laplander

Narzędzia BAHCO – otwornice warte zainteresowania

Kolejnymi produktami, o których warto wspomnieć jest profesjonalny zestaw otwornic bimetalicznych Sandflex. Komplet otwornic BAHCO, który oferuje ta marka zawiera bowiem w sobie wszystkie najpopularniejsze rozmiary narzędzi. Dodatkowo warto wspomnieć tez o tym, że dzięki bimetalicznej konstrukcji z 8% zawartością kobaltu uzyskują one wyższy poziom zabezpieczenia przed zużyciem, co z pewnością ma duże znaczenie przy cięższych pracach.

Otwornice BAHCO szczególnie szerokie zastosowanie znajdą w przemyśle inżynieryjnym, wodnym i sanitarnym. O tym co potrafią w praktyce przekonać możecie się z resztą chociażby na poniższym filmiku:

O czym warto pamiętać zamawiając narzędzia BAHCO?

Reasumując nasz artykuł, napiszmy jeszcze nieco o tym, o czym warto pamiętać zamawiając narzędzia BAHCO? Jak wybrać tu najlepszy sklep? Najważniejsze to zdobyć wiedze na temat tego czy oferowany produkt jest zgodny z oryginalną specyfikacją. Warto pamiętać, że wyłącznie zamówienia złożone u sprawdzonych dostawców dają gwarancję sprawnej realizacji oraz dostawy. Przed zakupem dobrze jest też przeczytać opinie o sklepach internetowych, które bierzemy pod uwagę. Umieszczone tam recenzje od kupujących mogą pomóc nam w podjęciu ostatecznej decyzji. Jednym z takich sklepów jest oczywiście marka Narzedziowy24.eu, czyli oficjalny dystrybutor BAHCO.