Dystrybuowany przez Fabrykę Narzędzi FANAR środek do gwintowania VARIOCUT B40 produkowany przez firmę CASTROL, przeznaczony jest do gwintowania stali węglowych i niskostopowych. Czym się wyróżnia i dlaczego warto po niego sięgnąć?

VARIOCUT – charakterystyka

Jest to ciecz o jasnobrązowej barwie. Odznacza się doskonałymi właściwościami smarnymi. Zapewnia lepsze wykończenie powierzchni obrabianych. Pozwala na wykorzystanie większych prędkości skrawania. Wyprodukowany został do użytkowania w zgodzie ze środowiskiem naturalnym.

VARIOCUT B40 jest olejem obróbkowym, który nie zawiera związków chloru oraz metali ciężkich. Zawiera pakiet dodatków wykonanych według najnowszych technologii oraz wysokiej jakości olej bazowy, co pozwala na efektywną obróbkę skrawaniem.

Zastosowanie preparatu do gwintowania VARIOCUT

Preparat ten został opracowany do ciężkich operacji przeciągania detali wykonanych ze stali nierdzewnej oraz do trudnych obróbek skrawania detali wykonanych z wysokowytrzymałych stali stopowych. Nadaje się także do frezowania obwiedniowego, frezowania zębów frezem krążkowym i dłutowania kół zębatych.

VARIOCUT B40 nie zawiera siarki aktywnej i dlatego jest kompatybilny z metalami kolorowymi. Aby zachować pełne właściwości produktu, pojemnik powinien być zawsze szczelnie zamknięty. Nie należy dopuszczać do przedostawania się wody, powinno się chronić produkt przed przemrożeniem. Należy przechowywać w suchym i chłodnym pomieszczeniu bez narażania na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Dlaczego warto używać VARIOCUT?

Korzyści wynikające ze stosowania VARIOCUT B40 to przede wszystkim:

 • niższe koszty produkcji,
 • zwiększenie żywotności narzędzi przeznaczonych do obróbki metali,
 • wzrost wydajności produkcji,
 • niższe koszty utylizacji.

Zalety produktu

Ponadto produkt ten posiada wiele zalet. Przede wszystkim należy wśród nich wyróżnić następujące punkty:

 1. Seria produktów VARIOCUT wykonana jest według najnowszych technologii gwarantujących doskonałe własności smarne oraz niższe koszty produkcji poprzez zwiększenie żywotności narzędzi;
 2. Lepsze wykończenie powierzchni obrabianych oraz wyższe prędkości skrawania prowadzą do wzrostu wydajności produkcji;
 3. Dzięki specjalnemu pakietowi dodatków możliwa jest obróbka różnych metali. Umożliwia to zmniejszenie ilości produktów w zakładzie pracy;
 4. Nie zawiera związków chloru oraz metali ciężkich – przyjazny dla środowiska naturalnego, gwarantuje niższe koszty utylizacji.

Parametry techniczne:

 • temperatura krzepnięcia: -15°C,
 • temperatura zapłonu: Tygla zamkniętego: >150°C (>302°F) [Pensky-Martens],
 • gęstość: <1000 kg/m³ (<1 g/cm³) przy 20°C,
 • lepkość kinematyczna: 21 mm2/s (21 cSt) przy 40°C,
 • pojemności: 250 g, 500 g i 5 kg,
 • producent: Castrol,
 • kod CN: 2710.

Zapraszamy do zakupu!