Gratowanie nie może się obejść bez odpowiednich narzędzi. Dlatego prezentujemy zestaw do gratowania PROMO SET NG8150 izraelskiej marki NOGA. Czym się wyróżnia na rynku i dlaczego warto po niego sięgnąć?

Czym jest gratowanie?

Gratowanie to jeden z istotnych etapów produkcyjnych. Polega na usuwanie ostrych pozostałości materiału (metalu lub tworzywa sztucznego). Potocznie takie resztki nazywane są gratami i występują na krawędziach detalu pozostałych po różnego rodzaju obróbce skrawaniem lub z wyprasek. Gratowanie ma na celu stępienie ostrych krawędzi, które mogą uszkodzić np. dłonie użytkowania, ma też za zadanie poprawienie efektów wizualnych po procesie produkcyjnym.

Zestaw do gratowania – PROMO SET NG8150 NOGA

Jest to uniwersalny zestaw do gratowania przeznaczony do obróbki takich materiałów, jak:

  • stal,
  • aluminium
  • i plastik.

Materiał ostrza BS1010 zastosowany w tym zestawie to HSS, chwyt: 3,2 mm. Ostrza wykonane są z HSS o twardości 62÷64HRc, kąt ostrza: 40°. Schowek na ostrza, znajdujący się w rękojeści, pozwala na szybki i łatwy dostęp do zapasowych części wymiennych. 10 ostrzy dołączonych do opakowania daje bezpieczny zapas na dłuższe użytkowanie.


Ostrze do gratownika S BS1010

Rękojeść NogaGrip-1 NG1000 do mocowania ostrzy RD pozwala na uzyskanie pewnego chwytu, co przekłada się na precyzyjne wykończenie detalu. Zastosowanie gratownika umożliwia ograniczenie wykorzystania pilników do obróbki końcowej.

Uchwyt NG-1 NG1000 NOGA

Zastosowanie i zalety

Prezentowany zestaw nadaje się doskonale do takich zadań obróbczych jak: tępienie, fazowanie, czyszczenie i usuwanie zadziorów. Gratowniki marki NOGA stosowane są wszędzie tam, gdzie jakość wykonania jest istotnym elementem końcowym procesu produkcyjnego.

Zestaw PROMO SET NG8150 pozwala na aplikację w otworach, na prostych i zakrzywionych krawędziach.

Zalety stosowanie zestawu PROMO SET NG8150 NOGA to przede wszystkim:

  • wysoka jakość wykonania,
  • zapasowe ostrza zawsze pod ręką (ekonomia i wydajność pracy),
  • ergonomiczny uchwyt,
  • uniwersalne zastosowanie,
  • kompletne narzędzie w 1 zestawie (rękojeść + ostrza),
  • możliwość dokupienia dodatkowych ostrzy,
  • doskonała relacja ceny do jakości.

Podsumowanie

W świetle wyżej przytoczonych argumentów doskonale widać, że opisywany zestaw do gratowania to niemal obowiązkowa pozycja w branży przemysłowej. Niesłabnąca popularność i ciągła sprzedaż świadczą o tym, że klienci niezwykle cenią sobie szereg zalet, jakie niesie ze sobą zestaw PROMO SET NG8150.

Warto zatem postawić na pewniaka i zaopatrzyć się w to narzędzie, które bez wątpienia wielokrotnie będzie używane w szerokiej gamie branż, gdyż de facto w wypadku tego typu asortymentu ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia użytkownika.