Olejarka to niezbędne, podstawowe urządzenie warsztatowe, bez którego trudno sobie wyobrazić wyposażenie warsztatu, zakładu przemysłowego, czy przydomowego garażu dla majsterkowicza. Przeznaczona jest do precyzyjnego oliwienia małych i trudno dostępnych miejsc oraz elementów maszyn. Często nazywana bywa również oliwiarką. Co do zasady działania zbliżona jest do towotnicy/smarownicy, jednak przeznaczona jest głównie do prostych czynności, jak np. smarowanie łańcucha.  Jakie są rodzaje olejarek?

Olejarki i ich rodzaje

Olejarki różnią się np.:

  • materiałem wykonania,
  • pojemnością,
  • systemem dozowania oleju.

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo różnorodne oliwiarki, które z pewnością znajdą zastosowanie w wielu gałęziach przemysłowych. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze typy oraz przykłady wraz z praktycznymi linkami. Zapraszamy do lektury i wyboru olejarki, która optymalnie spełni Państwa oczekiwania i potrzeby.

Oliwiarki z tworzyw sztucznych

Przykłady, jakie znajdą Państwo w naszym sklepie, to:

Olejarka ze sztucznego tworzywa. Pojemnik wykonany jest z polietylenu, odporny na działanie benzyny, olejów i kwasów. Wyposażona w dwustronną metalową pompkę. Krople oleju są wydzielane poprzez lekkie podniesienie dźwigni. W tym modelu zastosowana została pompka z zaworami kulkowymi i grawitacyjnie poprowadzona lanca ssąca umożliwiająca pełne opróżnienie zbiornika.

Olejarka polietylenowa rozmiar 1 - Forum

To, mała, ale niezawodna olejarka kieszonkowa. Posiada pojemnik wykonany z polietylenu. Jest odporna na działanie benzyny i kwasów. Końcówka jest wtryskowa, teleskopowa, wykonana z mosiądzu z możliwością zamknięcia przez przekręcenie.

Olejarka z tworzywa 0,250l - Pressol

Oliwiarki metalowe

Drugim rodzajem są oliwiarki metalowe. W naszym sklepie znajdują się m.in.:

Ten model ocynkowanej oliwiarki jest idealny do bezpiecznego i łatwego przechowywania, a także nalewania oleju. Wyposażony został w uchwyt do nalewania, który zapewniają dodatkową stabilność oraz łatwość użytkowania. Wydłużony dziubek z łańcuszkową nakrętką końcową oraz uchylną pokrywką znacząco ułatwia pracę z olejarką.

Cynkowana olejarka 3L - Kennedy

Olejarka standardowa 350 ml czerwona, wyposażona jest w rurkę natryskową 135 mm. Kątowe połączenie rurki natryskowej umożliwia oliwienie w trudno dostępnych miejscach. Jednostronnie działająca pompa plastikowa to zaleta tego modelu. Mechanizm pompy umożliwia dozowaną dystrybucję kropel.

OLIWIARKA METALOWA Z KOŃCÓWKĄ 350ML - PRESSOL

Podsumowanie

Jak widać w powyższym zestawieniu oliwiarki (olejarki) dostępne na rynku pozwalają na odpowiedni dobór urządzenia w zależności od potrzeb i budżetu. Większość topowych marek narzędziowych posiada oliwiarki w swojej ofercie, oferując użytkownikom szeroki wachlarz możliwości. W naszym sklepie proponujemy produkty takich producentów jak: Cromwell, Forum, Beta, Pressol, Yato, Fortis, Neo, Stahlwille. Zapraszamy do zakupu!