Knipex to niemiecki producent, który do perfekcji opanował tworzenie wszelkiego rodzaju szczypiec. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, stworzył uniwersalne szczypce-klucz, które zastępują wieloczęściowy zestaw kluczy metrycznych i calowych. Co je wyróżnia i dlaczego warto po nie sięgnąć?

Czym charakteryzują się szczypce-klucz od Knipex?

Szczypce-klucz wykonane są ze stali elektrycznej chromowo-wanadowej, która była kuta oraz hartowana olejowo. Wysoka jakość wykonania wpływa pozytywnie na żywotność narzędzia.

Modele oferowane przez producenta to:

  1. Szczypce-klucz MINI 125 mm 86 03 125 KNIPEX;
  2. Szczypce-klucz mini 150 mm 86 03 150 KNIPEX;
  3. Szczypce-klucz 180 mm 86 03 180 KNIPEX;
  4. Szczypce-klucz 250 mm 86 03 250 KNIPEX;
  5. Szczypce-klucz 300 mm 86 03 300 KNIPEX;
  6. Szczypce-klucz xl 400 mm 86 03 400 KNIPEX.

Niewątpliwie ciekawym rozwiązaniem i ważną informacją dla instalatorów i hydraulików będzie to, że szczypce-klucz marki Knipex wyposażone są w gładkie szczęki do instalacji elementów armatury o powierzchniach podatnych na uszkodzenia. Istnieje zatem możliwość bezpośredniego montażu elementów chromowanych.

Zalety produktu

Jest to doskonałe narzędzie ręczne do chwytania, trzymania, zaciskania i zaginania różnych przedmiotów. Mając na uwadze to rozwiązanie konstrukcyjne, warto zauważyć, że szczęki umożliwiają chwyt całą powierzchnią bez luzów, dzięki czemu nie następuje uszkodzenie krawędzi elementów armatury. Jest to niezwykle istotne ze względu na szybkość i jakość wykonywanej pracy.

Regulacja bezpośrednio na chwytanym przedmiocie za pomocą przycisku to kolejne innowacyjne rozwiązanie, które z punktu widzenia praktyka ma niezwykle dużą wartość w codziennej pracy. Ponadto równoległe szczęki pozwalają na bezstopniowe zaciskanie przedmiotów o dowolnych rozmiarach w podanym zakresie pracy.


Niezawodna blokada sworznia zapobiega przypadkowemu przestawieniu, zatem nie ma możliwości przypadkowego potrącenia narzędzia i zmiany jego położenia. Rozstaw szczęk pozwala na szybkie dokręcanie lub odkręcanie elementów złącznych w sposób zbliżony do tradycyjnego klucza z grzechotką. Dzięki temu instalator oszczędza siły na noszenie wielu narzędzi do pracy.

Dodatkowo należy wspomnieć o wysokiej sile zacisku, która możliwa jest dzięki aż 10-krotnemu zwiększeniu siły ręki. Operator szczypiec nie musi się wysilać w przypadku dokręcania czy też odkręcania elementu, na którym pracuje.

Podsumowanie

Szeroki wybór, duży zakres pracy, uniwersalność, wysoka jakość wykonania oraz wielozadaniowość to niewątpliwe zalety szczypiec-klucza oferowanego przez markę Knipex. Warto zatem wykorzystać potencjał tego narzędzia i wyposażyć w niego swoją skrzynkę narzędziową!