Narzędzia ręczne WEICON TOOLS – to profesjonalizm w każdym calu

Jeśli szukasz sprawdzonych i wysokojakościowych rozwiązań, warto pomyśleć o narzędziach Weicon! To pewna, zaufana marka, z ogromnym doświadczeniem w branży i szerokim gronem zadowolonych klientów, którzy chętnie sięgają po sprawdzone narzędzia. Nie sposób zatem przejść obojętnie obok oferty tak polecanego dostawcy narzędzi ręcznych!

Historia marki

Niemiecka marka Weicon swą historią sięga 1947 roku, kiedy to została założona pod nazwą P.W. Weidling & Sohn. Dopiero w 2002 roku została przekształcona w znaną nam dzisiaj firmę Weicon. Produkty oferowane przez tego producenta są skierowane do szeroko rozumianego sektora przemysłowego. Wśród asortymentu marki można znaleźć:

 • spray'e techniczne,
 • kleje,
 • smary,
 • płyny techniczne,
 • pasty montażowe,
 • preparaty do sektora produkującego żywność i napoje z atestem NFS,
 • linię narzędzi ręcznych WEICON TOOLS.

Ten ostatni segment produktów oferowanych przez naszego niemieckiego partnera handlowego niedawno wdrożyliśmy do oferty sprzedażowej.

Kilka słów o linii narzędzi ręcznych – WEICON TOOLS

Od 1967 roku marka Weicon z sukcesami projektuje, produkuje i dystrybuuje wysokiej jakości narzędzia do zdejmowania izolacji i inne produkty dedykowane dla przemysłu i profesjonalnych użytkowników. Zaliczyć możemy do nich:

 • noże do kabli,
 • wielofunkcyjne ściągacze,
 • szczypce do ściągania izolacji.

Narzędzia WEICON TOOLS zostały zaprojektowane do precyzyjnego, szybkiego i bezpiecznego zdejmowania izolacji we wszystkich popularnych typach kabli.

Charakterystyka modeli

Poniżej przedstawiamy charakterystykę poszczególnych modeli:

 1. Szczypce do ściągania izolacji 0,2-6,0mm² Nr 5 51000005 WEICON

Szczypce nr 5 to oszczędność miejsca dzięki blokadzie szczypiec. Automatyczne szczypce do ściągania izolacji zapewniają precyzyjną pracę dzięki regulowanemu buforowi o długości 5-12 mm. Zintegrowany, łatwo dostępny, boczny obcinacz do 2 mm Ø. Obszar roboczy: 0,2-6mm². Z aprobatą niemieckiego TÜV NORD.

 1. Noż do kabli Nr 4 – 28 H 50054328 WEICON

Nóż nr 4 charakteryzuje duża średnica uchwytu, która zapewnia optymalny kontakt dotykowy. W nożu występuje płynnie regulowane i łatwe w obsłudze pokrętło nastawne, które zapewnia dokładne, sprawne i bezpieczne ściąganie osłonek. Możliwa jest również szybka wymiana wewnętrznych nożyków, poprzez zastosowanie zamka bagnetowego. Użytkowanie tego modelu to pewność działania, wydajna praca i możliwość usuwania osłonek wielu różnych kabli.

 1. Zaciskacz/ściągacz izolacji Duo-Crimp Nr 300 51000300 WEICON

Ściągacz izolacji Duo-Crimp Nr 300 to możliwość ściągania izolacji od 0,5 mm2 do 6,0 mm2. Dwa zakresy ściskania dla końcówek zaciskanych (0,5-2,5 mm2 oraz 4,0-6,0 mm2) zgodnie z DIN 46228-2. Zintegrowany, łatwo dostępny boczny obcinacz do 6 mm2. Z aprobatą niemieckiego TÜV NORD.

Szczypce do ściągania izolacji 0,2-6,0mm² Nr5 51000005 WEICON Noż do kabli Nr 4 – 28 HZaciskacz/ściągacz izolacji Duo-Crimp Nr 300

Szczypce do ściągania           Noż do kabli Nr 4 – 28 H          Zaciskacz/ściągacz izolacji Duo-Crimp Nr 300
izolacji 0,2-6,0mm² Nr 5

Serdecznie zapraszamy do zakupu!